BIOS güncelleme ısınma sorununa çözüm olur mu?

kazım2552

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba.

Bu sorun yaklaşık 2 haftadır devam ediyor. Garanti süresi bittiği için kendi yöntemlerimle halletmeye çalışıyorum. Normal tarayıcıda veya programlarda ısınma normal düzeyde ama oyun açınca sıcaklık 70-80 arası mekik dokuyor. Kısaca açıklamak gerekirse adeta ısınmıyor, yanıyor. Sorun laptobun fan bölgesindedir diye içini açıp temizledim yeni gibi oldu. Termal macununu değiştirdim. Fan geyet iyi çalışıyor. Borularıda işlemci üzerine tam otutturdum. Sorun düzelir zannettim ama gel gör ki yine aynı. Sorun sistemde olabilir diye format attım değişen bir şey yok. Windows 10'a geçeyim bari dedim yine aynı. En son araştırırken BIOS güncellemesinin bir çok hatayı giderdiğini duydum. Isınma problemini bile ama nasıl ve nereden güncelleyeceğimi bilmiyorum. 2 yıldır güncelleme yapmadım(BIOS). BIOS güncelleme ile düzeltebilir miyim? Yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence oyunlarda bir laptop için gayet normal değerler. Heleki bu yaz sıcağında. Benim laptop boşta 65-70 arası geziyor. Örneğin GTA 5 te kapanması 10 dk sürmüyor.

Bunlara ek cihazın daha serin kalmasını isterseniz cihazı düz ve sert bir zeminde (masa gibi) alttan hava alabilecek şekilde kullanın. Bunun dışında soğutucu alabilirsiniz ama az önce söylediğimden daha fazla yarar sağlamayacaktır soğutmaya.

Bios güncellemesi konusuna gelirsek eğer bilgisayarınız için yayımlanmış bir güncelleme varsa ısı probleminizden bağımsız olarak indirin ve güncelleyin güncellemelerle var olan problemler giderilir, sistem stabilleşir kısacası güncellik iyidir. :)

Bios güncellemesini bilgisayarınızın üreticisinin sitesinden bulabilirsiniz. Genellikle driverlar bölümünde bulunabiliyor. Eğer bulamazsanız marka model yazın halletmeye çalışırız.

Bence oyunlarda bir laptop için gayet normal değerler. Heleki bu yaz sıcağında. Benim laptop boşta 65-70 arası geziyor. Örneğin GTA 5 te kapanması 10 dk sürmüyor.

Bunlara ek cihazın daha serin kalmasını isterseniz cihazı düz ve sert bir zeminde (masa gibi) alttan hava alabilecek şekilde kullanın. Bunun dışında soğutucu alabilirsiniz ama az önce söylediğimden daha fazla yarar sağlamayacaktır soğutmaya.

Bios güncellemesi konusuna gelirsek eğer bilgisayarınız için yayımlanmış bir güncelleme varsa ısı probleminizden bağımsız olarak indirin ve güncelleyin güncellemelerle var olan problemler giderilir, sistem stabilleşir kısacası güncellik iyidir. :)

Bios güncellemesini bilgisayarınızın üreticisinin sitesinden bulabilirsiniz. Genellikle driverlar bölümünde bulunabiliyor. Eğer bulamazsanız marka model yazın halletmeye çalışırız.

Gönderiye cevap veremedim kusura bakmayın.Yeni üyeyim yazım hatası engeli aldım :).Maalesef.Bu arada "malesef" maalesef diye yazılır yeniden engel almamak için diyorum bunu.BIOS güncellemesini üreticimin sitesinden bulamadım.Modelini markasını yazsam benim için bulabilirmisiniz acaba?

Samsung Np450r5e-X02TR laptop.Birde güncellemeyi nasıl yapıcağıma dair hiçbir bilgim yok.yardımcı olursanız sevinirim.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı