BIOS güncelleme sonrası BIOS'tan çıkılmıyor

II. Wilhelm

Hectopat
Makaleler
2
Güzelce BIOS'u update ettim. Sonrasında USB Belleği boşaltmama rağmen Memtest86 ekranı geldi ve exit dedim. USB Belleği çıkardım. Çıkardıktan sonra BIOS ekranı geldi. Exit and save dedim. Tekrar BIOS ekranı geldi. Garip olan ben USB belleği temizlememe rağmen Memtest'i içinde korumayı başarmış. Windows'a nasıl dönerim ?

Hocam Hot Plug seçeneğinden bahsediyorsunuz değil mi? Onu etkinleştirmenize gerek yok. Evet, SSD'nizi görüyor. Bence önyükleme bölüntünüz zarar görmüş. Arkadaşın da dediği gibi farklı bir makineye takarak deneyebilirsiniz. Not: mümkünse sistemi sorunlu SSD üzerinden açmaya çalışmayın. Bu diski ikinci bir disk olarak bağlayın ve Windows altından durumunu kontrol edin. Eğer elinizde formatlama için bir USB varsa bağlantıdaki rehberden yararlanarak UEFI bölümünüzü onarmayı deneyebilirsiniz.
Sorununuz sadece önyüklemeyle ilgiliyse bu rehberi uyguladığınızda düzelecektir.
Hocam BIOS çökmüş. Geçmiş olsun bana. SSD'yi kurtarabilir miyiz acaba ?

Hocam BIOS çökmüş. Geçmiş olsun bana. SSD'yi kurtarabilir miyiz acaba ?
SSD'yi bilgisayarınızdan çıkardığınızda başka bilgisayarda sorunsuz çalışması gerekir diye düşünüyorum. Yani sadece anakartınızın Bios sorunu varsa SSD'nin etkilenmemesi gerekir.
Ekleme: Anakartınızı marka modeli neydi hocam?

Bios çöktüyse arkadaşın dediği gibi başka bilgisayarda çalışması lazım.
SSD çalışıyor bir sıkıntısı yok. Ama BIOS çökmüş. Windows UEFI diye bir seçenek gördüm ve değişiklikleri uyguladım. F10 yaptım ve tekrar BIOS'a attı beni. BIOS çöktü yani. Anakart garantisine giriyorsa garantiye göndermeyi düşünüyorum. Girmiyorsa ve pahalıysa yeni anakart alacağım sanırım.

SSD çalışıyor bir sıkıntısı yok. Ama BIOS çökmüş. Windows UEFI diye bir seçenek gördüm ve değişiklikleri uyguladım. F10 yaptım ve tekrar BIOS'a attı beni. BIOS çöktü yani. Anakart garantisine giriyorsa garantiye göndermeyi düşünüyorum. Girmiyorsa ve pahalıysa yeni anakart alacağım sanırım.

Eski sürüme dönmeye çalışın tabii oluyorsa.

Sorun var diyerek garantiye gönderin. Garanti kapsamında olması gerekir. Fazla karıştırmayın bozdum diye. ;) Umarım düzelir. Kolay gelsin.

Sorun var diyerek garantiye gönderin. Garanti kapsamında olması gerekir. Fazla karıştırmayın bozdum diye. ;) Umarım düzelir. Kolay gelsin.
Sorunu çözdüm, moderatör çözüldü diye belirtirse güzel olur. F7'den Boot bölümüne gelin. CSM'ye girip Launch CSM'yi enable yapın. F10'a basın. Hatanız düzelecektir (ben de bu şekilde düzeldi).
Sorunu çözdüm, moderatör çözüldü diye belirtirse güzel olur. F7'den Boot bölümüne gelin. CSM'ye girip Launch CSM'yi enable yapın. F10'a basın. Hatanız düzelecektir (ben de bu şekilde düzeldi).
Not: Korkuyorum tekrar BIOS'a girmeye :D. Ram hızı 2400 mhz'de kaldı :/

:)

Not: Korkuyorum tekrar BIOS'a girmeye :D. Ram hızı 2400 mhz'de kaldı :/
:) Anlıyorum. Korkulacak bir şey yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı