BIOS Güncelleme Sonrası Ekrana Görüntü Gelmiyor

Makaleler
80
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Programcısı
Profil Kapağı
1525088093
Merhaba, sistemimi yeni almıştım. Formatı attım sürücüleri kurdum. Gigabyte B450M S2H kullanmaktayım. @Bios uygulaması ile güncelledim. Bilgisayar yeniden başladıktan sonra görüntü falan gelmedi. Fanlar falan dönüyor ama görüntü yok. Ne yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yüklediğiniz BIOS dosyasının linkini paylaşır mısınız? Ayrıca tüm akımı kesin. BIOS pilini çıkarıp 20 saniye kadar bekleyin. Pili tekrar takın ve cihazı açın ama 2 dk falan bekleyin. BIOS güncelleme sonrası bazen sistem donanımları tanımak için biraz fazla vakit harcıyor ve geç açılıyor.

Yüklediğiniz BIOS dosyasının linkini paylaşır mısınız? Ayrıca tüm akımı kesin. BIOS pilini çıkarıp 20 saniye kadar bekleyin. Pili tekrar takın ve cihazı açın ama 2 dk falan bekleyin. BIOS güncelleme sonrası bazen sistem donanımları tanımak için biraz fazla vakit harcıyor ve geç açılıyor.
@Bios uygulaması otomatik indirip kurmuştu dediğinizi yaptım daha önce olmuyor maalesef.

Görüntüyü ekran kartından mı alıyorsunuz yoksa anakarttan mı? Her iki seçeneği de deneyin. Eğer görüntü almayı başarırsanız işlemleri yapın. Sistem ekran kartından veremiyordur belki görüntüyü. Ayrıca Eski BIOS sürümünü hatırlıyor musunuz? En son sürüme geçmeden önce F40 sürümünü kurmanız gerekiyordu. BIOS uygulaması ile büyük ihtimal en son sürümü veya yanlış BIOS seçtiniz. Aşağıdaki dosyaları başka bilgisayardan zipten çıkarıp USB'ye atın ve USB ile tekrar güncelleyin. Önce F40 sürümünü daha sonra da F42c sürümünü kuracaksınız. Direkt F42c sürümünü kurarsanız hata alabilirsiniz ya da sistem açılmayabilir...

Link: BIOS F40
Link: BIOS F42c

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı