BIOS güncelleme sonrası format sırasında ekranın kararması

murat_02

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: AMD Ryzen 7 5800X3D Anakart: MSI B450 M2 PRO GPU: ASUS ROG STRİX RTX 2080 8GB RAM: 16 Gb (8x2) Corsair Vengeance 3200 MHZ KASA+PSU: Corsair 300R - 600+80 Watt SSD: MLD M300 1 TB M2 SSD.
Merhabalar, BIOS güncelledikten sonra sistemime USB ile format atmak istedim ancak format esnasında ekran kararıyor ve aynı zamanda klavye Mouse'daki ışıklarda gidiyor. Anakart modeli B450M Pro m2. Rufus ile UEFI format atmaya çalışıyorum ne denediysem olmadı. Hard disk ve SSD ikisinde de aynı sorunu vermekte. Sorunlar başlamadan önce klonlama işlemi yaparak SSD'yi HDD'ye klonlamıştım belki de bu sorun yaratmış olabilir. İlgilenebilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum. Şu anda maalesef işletim sistemini yükleyemediğim için bilgisayarı kullanamamaktayım.

Evet uefi modunda zaten usb bellekle formatlamaya çalışıyorum.
UEFI modu acik mi BIOS'ta?
Evet uefi modunda zaten usb bellekle formatlamaya çalışıyorum.

BIOS pilini çıkarıp 10 dk sonra tekrar deneyin Secure Boot secenegi BIOS'tan kapayin, USB bellek parcalanmis olabilir farkli bir USB ile denemenizi de oneririm.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir önceki BİOS sürümüne dönmeyi düşünüyorum.
BIOS pilini çıkarıp 10 dk sonra tekrar deneyin Secure Boot secenegi BIOS'tan kapayin, USB bellek parcalanmis olabilir farkli bir USB ile denemenizi de oneririm.

Donebilirsiniz, MSI anakartlari pek hatirlamiyorum, eger sorun cikartir ise afudos ile geri donun.
Windows 11 kullaniyorsaniz TPM'yi resetleyin, belki problemi cozebilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Halen olmuyor var mı bir önerisi olan, sisteme halen Windows 10 yükleyemedim, acaba Rufus yazılımı mı sorun diye düşünüyorum ancak sanmıyorum, başka USB ile denedim sorun aynı. Hem SSD hem HDD'ye kurmayı denedim gene aynı sorun. Ekran kapanıyor ancak kasa çalısmaya devam ediyor, klayve ve mouse ışıkları gidiyor, kasa fanları dönüyor. Bilmiyorum aklıma başka bir sorun gelmiyor donanımsal olabilir mi olursa neden bir fikrim yok maalesef.

Yeni konular

Geri
Yukarı