BIOS güncelleme sonrası kasıyor

Shizu

Hectopat
Merhaba sevgili Technopat üyeleri, bilgisayarımın BIOS'u en son 2017'den kalmaydı, kafama esti öyle bir güncelleyeyim dedim. Neyse sonra güncelledim ilk günden sonra baktım ki bilgisayar açıkken bir saat veya birkaç saat sonra aşırı bir kasma yapıyor, CPU bazen çok artıyor, yani BIOS güncellemesinden sonra olduğu için suçu BIOS'a atıyorum ama anlamadım gitti.

Son düzenleyen: Moderatör:
Beta BIOS mu yüklediniz? Stabil çalışmıyordur yeni sürüm.

İlk olarak 2017 sürümü vardı bende, güncelleyeyim deyip beta sürümü değil de bir altında 2019 tam sürüm vardı ona güncelledim kasma başladı. Kasma devam edince beta sürümü yükleyeyim belki geçer dedim fakat sorun devam etmekte. Şu an 1 küsur saattir bilgisayar açık mesela kasma yok fakat birazdan yine olur diye umuyorum.

MSI A320M Pro vh-Plus.

Yaptığınız bir BIOS ayarı değişmiştir belki. CPB kapalı kullanıyorsunuzdur o açık hale getirilmiş olabilir.

Rica etsem söylediğinizi biraz açabilir misiniz, pek anlamıyorum da?
@tirabzonun_kaymagi 7B07v3G BIOS sürümünü yüklemiştim, acaba bu sürüm yüzünden mi kasmalarım oluyor? Ryzen 3 1200 işlemcim var, uyumluluktan baktığımda bu sürüm hakkında Ryzen 3 1200 ile ilgili bir şey göremedim

Geri
Yukarı