BIOS Güncelleme Sonrası RAM Frekans Sorunu

CGNRL

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, 1 yıl kadar önce Youtube kanalınızda gördüğüm Skylake sistem toplama rehberinizi izleyip, aynı sistemden topladım. Birkaç değişiklik yaptım. (2 TB yerine 1 TB HDD ve SSD markasında değişiklik gibi) Sistem bana geldiğinde FreeDos olarak geldi ve ben USB bellek yardımıyla UEFI Windows 10 kurulumu yaptım. Yine sizin videonuzdan izleyip, RAM hızlarını 2133'den 3000 MHz'ye yükselttim, sorunsuz ve sistemden gayet memnun şekilde kullanıyordum. 1-2 ay öncesinde bilgisayara format attım ve BIOS'u güncelledim. RAM'leri 3000 MHz'ye çektiğimde, kaydedip çıktığımda ise kasa çalışıyor fakat bilgisayar açılmıyor. Güç düğmesinden kapatıp tekrar başlatıyorum ve BIOS'a girip 2666'ya çekiyorum RAM'leri ancak öyle açılıyor bilgisayar. Birkaç yerde araştırma yaptım. BIOS sürümünden kaynaklandığını söyleyenler oldu ve benim denemediğim sürüm kalmadı fakat hiçbir sonuç alamadım. Ne zaman 3000 MHz'ye çeksem, bilgisayar açılmıyor. Ve ben ilk kurduğum sürümü hatırlamıyorum. 2016'ya kadar olan sürümleri denedim fakat başarısız oldu. Şu an kullandığım sürüm Asus'un sitesinden indirmiş olduğum ve son sürüm olan 3805 sürümü fakat yine RAM'leri 3000 MHz'ye yükselttiğim zaman bilgisayar açılmıyor. Farklı Windows 10'lar denedim. 10 defa format attım fakat hiç sonuç alamıyorum. Bu konuda yardımınızı bekliyorum. Teşekkürler.

Sistem: Skylake Sistem Toplama Rehberi - Technopat

Son düzenleyen: Moderatör:
Frekans hızı kendisi düşmüyor ben 3000e aldığımda bilgisayar açılmadığı için tekrar biosa girip kendim düşürüyorum yani 2133 ve 2666da normal şekilde açılıyor bilgisayar 3000e aldığım zaman yeniden başlatıyor kasa açık fakat ekran mause klavye falan yok.Görüntü gelmiyor yani hiç bir şey çalışmıyor kasadan başka.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı