BIOS güncelleme sonrası siyah ekran

Windows update BIOS güncellemez sallamayın. Üretici yazılımından güncellemişsinizdir farkında değilsiniz.

Konu sahibi bize dediğin gibi seri numarasını yazdım önüme çıkanı indirdim söyleyip servisine gönderin. Aldığınız yerle ilk olarak iletişime geçin.
Ücretli veya ücretsiz artık sizi arayıp söylerler.
Abi şarjı bitsin diye şarjdan çıkardım çünkü kapatılmıyordu şimdi sabah taktım şarja bi açtım normal çalışıyor bilgisayar.

Abi şarjı bitsin diye şarjdan çıkardım çünkü kapatılmıyordu şimdi sabah taktım şarja bi açtım normal çalışıyor bilgisayar.
İşlemi yanlış yaptığın için bugda kalmıştır büyük ihtimal. Batarya ve uzun süre kapalı bırak diyecektim ancak hiçbir belirti olmayınca kesin çöktü gözüyle bana da gelmeye başladı ondna söylemedim. BIOS'u doğru şekilde tekrar yaz bu şekilde sorunlar yaşayabilirsin.

İşlemi yanlış yaptığın için bugda kalmıştır büyük ihtimal. Batarya ve uzun süre kapalı bırak diyecektim ancak hiçbir belirti olmayınca kesin çöktü gözüyle bana da gelmeye başladı ondna söylemedim. BIOS'u doğru şekilde tekrar yaz bu şekilde sorunlar yaşayabilirsin.
Tekrar yazma konusun da biraz daha detay verebilir misiniz lütfen.

Seri numarası sonucunda inen dosya ile güncelleme yaptıysanız sorumluluk firmaya ait. Sonuçta siz farklı bir BIOS dosyasını yüklememişsiniz ki seri numarası ile nokta atış yapmışsınız. Buna rağmen bir sorun varsa dediğim gibi sorumluluk markaya ait. Dört sayfa yorum yapılmış adama bir sövmediğiniz kalmış. Yardım istemiş arkadaş, yardımdan fazla eleştiri gelmiş. Bu arada bende Asus laptop var ve bilgisayarımda MyAsus yüklü, güncellemeleri takip etmiyorum. BIOS'a güncelleme geldiğinde bilgisayarı yeniden başlatmamı söylüyor. Yeniden başlatıyorum otomatik olarak Asus Ez Flash ekranı geliyor ve güncellemeyi benim müdahale etmeme gerek kalmadan kendisi yapıyor. Markanızın kendi yazılımları varsa kurun derim ve güncelleme esnasında kesinlikle bilgisayarı kapatmayın.

Geri
Yukarı