BIOS güncelleme sonrası Windows açılmıyor

Elektriği söküp pili çıkar, 1 dakika bekle. Sonra sistemi açıp BIOS'a gir ve yukarıdaki ayarları yap. Olmazsa sıfır Windows 7 kurmayı dene.

Bios pili söktüm, actım pc'yi. Eskiden windows başlatilıyorda kalıyordu, simdi windows'un simgesi cıkıyor ama pc acılmıyor yine. Windows 7 DVD'sini taktım ama dosyaları yüklüyor diyor açılmıyor.

Şimdi bilgisayarı açtım. BIOS karşılama ekranı geldi. F11'e bastım, sonra bilgisayarı onardım. Dosyalar yükleniyor yazisı çıktıktan sonra mavi ekran verdi.

Birkça defa onarma yap, öyle dene. İlk denemede sorun çözülemeyebiliyor. Sana en iyi tavsiyem, sabit diski sök ve bir arkaşında içindeki bilgilerini yedekleyip diske format at. Sonra diski takıp format at. BIOS ayarlarını da önceki konudaki gibi yap. Mümkünse kurulumun videosunu çek, mavi ekran gelince sorun nerde, ona bakaıp kodu söylersin. Sorunun kaynağını anlarız.

Bu BIOS'u iptal etsek yeni bir bios pili alsak fayda eder mi? Veya BIOS'u önceki sürümünü internetten indirsek USB'den boot etsek eskı haline döner mi?

BIOS pilini geri taktın diye diye umuyorum. BIOS, pilde saklanmaz. Pili değiştirmekle BIOS değişmez. BIOS'ta bazı ayarlarda yanlışlık var. Önerileri dinlersen sorunu çözme yolunda adım atabiliriz. Ama kendi kendine teori üreterek tecrübe sahibi olmadığın bir konuda bir yere varman mümkün değil.

Classpnp.sys sorunu çözümü:

https://www.technopat.net/forum/windows-7/5662-cozum-classpnp-sys-mavi-ekran-hatasi.html

Çözüm 2 sorununu çözecektir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Abi ben bios güncellemesi yaptım ama Windows'um açılmıyor hemde harddisk gözükmüyor. Tekrar açıyorum bios ayarlar bölümü geliyor.(hiç hata vermeden) eski bios u yuklemeyi denedim bu surum oncekinden eski lütfen Enter deyip çıkınız diyo.

Bilgisayar özellikleri;

ASUS X552CL -SX029H
İntel i5 1.80 ghz işlemci
4 gb ram
Nvidia Geforce 710
1gb harici ekran kartı
500 gb harddisk
NOT:ALDIGIMDA WİNDOWS 8 64 BİT WARDI AMA SİSTEM KALDIRMAYINCA WİNDOWS 7 ULTUMATE 32 bit YAPTIM.
NOT:Bios versiyon kısmı 204 idi benim yüklediğim 207 dir.

Lütfen yardımcı olurmusun abi...

Ben bilgisayarın biosunu güncelledim fakat yeniden başlattığımda monitöre görüntü gelmedi.Ama bilgisayar çalışıyor ama görüntü gelmiyor.
Bilgisayar özellikleri:
Windows Xp Pro 32 bit
Intel® G31 Yonga Seti GA-G31M-ES2L
Intel® Core™ 2 dual core 2.40 ghz işlemci
DDR2 1066 1gb Ram
ATİ REDEON HD 2600 PRO 512 Mb
320 gb harddisk
Version:F3 den F10 a yükseltim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı