BIOS güncelleme yaparken elektrikler giderse ne olur?

DarkNight321

Decipat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Evet, malum soru yakın zamanda BIOS güncelleme yapacağım fakat böyle bir şey başıma gelir mi diye korkuyorum. Gelirse de ne olur anakart çöp mü olur? Yoksa bir kurtarma şekli var mı?

Anakartında BIOS Flahsback veya çift BIOS yongası varsa hiçbir şey yolmaz. Ya diğer BIOS'a geçersin ya da Flashback ile güncellersin.

ASUS:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

MSI:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Anakartında BIOS flahsback veya çift BIOS yongası varsa hiçbir şey yolmaz. Ya diğer BIOS'a geçersin ya da flashback ile güncellersin.

ASUS:

MSI:

Teşekkürler Recep bey 🙂 Peki bir sorum daha olacak flash bellek olarak mı güncelleme yapmak daha sağlıklı olur yoksa direkt internetten mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartınıza göre değişir.
  • Ben ASUS anakartlarda BIOS'u C sürücüsüne atıp oradan güncelliyorum.
  • MSI anakartlarda BIOS'u USB belleğe atıyorum.
  • Gigabyte anakartlarda da USB belleğe atıp oradan güncelliyorum.

Anakartınıza göre değişir.
  • Ben ASUS anakartlarda BIOS'u C sürücüsüne atıp oradan güncelliyorum.
  • MSI anakartlarda BIOS'u USB belleğe atıyorum.
  • Gigabyte anakartlarda da USB belleğe atıp oradan güncelliyorum.

Recep bey BIOS'u C sürücüsüne atıp oradan güncelliyorum demişsiniz ama tam olarak nasıl yapıyorsunuz acaba bende de TUF B450 Plus Gaming anakart var ondan soruyorum.

Laptop içinde geçerli mi? Lenovo Gaming 3 Sürekli Bios güncelliyor ,yeniden başlatıyor,Bios güncelliyor yeniden başlatıyor.

Dosya Ekleri

• IMG20230411155714.jpg
    IMG20230411155714.jpg
    411 KB · Görüntüleme: 13

Yeni konular

Geri
Yukarı