BIOS güncellerken elektrik giderse ne olur?

Peki servis bedavaya yapar mı?
Bu arada anakartımda Flash BIOS Button özelliği var. Bu özellik ile işlemci olmadan BIOS güncellenebiliyor. Bu özellik ile bozuk BIOS kurtarılabilir mi?

Bedava konusunu bilemem, ücret de talep edilebilir. Hiç servislik olmadım daha önce. 😁

BIOS Flashback yapay zeka destekli bir özellik olduğu için, anakartın "yapay zekası" sayılabilecek bir uygulamanın kullanılamaz oluşu buna ket vurabilir. Ama bu da hiç başıma gelmediği için tam fikir sahibi değilim, deneyebilirsin. Olmazsa dediğim gibi kart servislik.

Bedava konusunu bilemem, ücret de talep edilebilir. Hiç servislik olmadım daha önce. 😁

BIOS flashback yapay zeka destekli bir özellik olduğu için, anakartın "yapay zekası" sayılabilecek bir uygulamanın kullanılamaz oluşu buna ket vurabilir. Ama bu da hiç başıma gelmediği için tam fikir sahibi değilim, deneyebilirsin. Olmazsa dediğim gibi kart servislik.

Peki hocam bende ASUS A520M-K modeli anakart var bu BIOS'tan Online olarak güncelleniyormuş böyle bir şey mümkün mü?

Peki hocam bende ASUS A520M-K modeli anakart var bu BIOS'tan Online olarak güncelleniyormuş böyle bir şey mümkün mü?

AI Suite 3'teki Ez Update üzerinden mi yani? Olabilir, yapılabilir ama en sağlıklısının yine BIOS'tan seçilme veya BIOS Flashback yolu olduğunu düşünüyorum. Tabii böyle bir hizmet var AI Suite 3 tarafında.

BIOS Flashback yapay zeka destekli bir özellik olduğu için, anakartın "yapay zekası" sayılabilecek bir uygulamanın kullanılamaz oluşu buna ket vurabilir. Ama bu da hiç başıma gelmediği için tam fikir sahibi değilim, deneyebilirsin. Olmazsa dediğim gibi kart servislik.
Reddit'te bu konu hakkında bazı konulara baktım. MSI Flash BIOS Button özelliği BIOS'a bağlı olmadan, ayrı bir çip ile çalışıyormuş. Bu sayede bozuk BIOS'u kurtarmak için de kullanılabiliyormuş. Ayrıca sırf bu yüzden bu özelliğin işlemci olmadan güncelleme yapmak için de kullanılabildiği yazılmış.

O halde şu 3.C BIOS sürümü Beta'dan çıkınca yükleyebilirim. :)

Bu arada 3.B sürüm BIOS'u da Flash BIOS Button ile kurdum. Tek amacım özelliğin çalışıp çalışmadığına bakmaktı. Denemem sonucunda BIOS gerçekten de güncellendi. Yani özellik çalışıyor.

AI Suite 3'teki ez Update üzerinden mi yani? Olabilir, yapılabilir ama en sağlıklısının yine BIOS'tan seçilme veya BIOS flashback yolu olduğunu düşünüyorum. Tabii böyle bir hizmet var AI Suite 3 tarafında.

Bende ki anakartta böyle bir hizmet var ise yapmalı mıyım?

Reddit'te bu konu hakkında bazı konulara baktım. MSI Flash BIOS Button özelliği BIOS'a bağlı olmadan, ayrı bir çip ile çalışıyormuş. Bu sayede bozuk BIOS'u kurtarmak için de kullanılabiliyormuş. Ayrıca sırf bu yüzden bu özelliğin işlemci olmadan güncelleme yapmak için de kullanılabildiği yazılmış.

O halde şu 3.C BIOS sürümü Beta'dan çıkınca yükleyebilirim. :)

Bu arada 3.B sürüm BIOS'u da Flash BIOS Button ile kurdum. Tek amacım özelliğin çalışıp çalışmadığına bakmaktı. Denemem sonucunda BIOS gerçekten de güncellendi. Yani özellik çalışıyor.

Özellik çalışır zaten orası sorun değil, mevcut BIOS'un bozuk olmamasının etkisi olmaması güzel. Bende de BIOS Flashback butonu var benim için de iyi haber. 😎

Bende ki anakartta böyle bir hizmet var ise yapmalı mıyım?

Dediğim gibi, böyle bir hizmet var. Nasıl yapıldığını öğrendikten sonra teorik olarak herhangi bir problemin çıkmaması lazım. Bana soracak olursan tabii en sağlıklısı BIOS'a girip Tool sekmesinden yapmak olur.

Özellik çalışır zaten orası sorun değil, mevcut BIOS'un bozuk olmamasının etkisi olmaması güzel. Bende de BIOS flashback butonu var benim için de iyi haber. 😎

Dediğim gibi, böyle bir hizmet var. Nasıl yapıldığını öğrendikten sonra teorik olarak herhangi bir problemin çıkmaması lazım. Bana soracak olursan tabii en sağlıklısı BIOS'a girip tool sekmesinden yapmak olur.

USB flash belleğim yok hocam gerekli mi yoksa direk indirir mi?

Geri
Yukarı