BIOS güncelleme

of3

Femtopat
Daha fazla  
Bu kullandığım BIOS sürümünün bir üst versiyonu var mıdır? Var ise link atabilir misiniz?

Dosya Ekleri

• resim_2021-06-30_222518.png
    resim_2021-06-30_222518.png
    122 KB · Görüntüleme: 64
PC kapanırsa ne olacak ya da elektrikler giderse hadi bir şekilde yaptı sonradan biraz oyunlarda FPS düşmesi olabilir.

Olursa olsun lütfen bilin ve öyle yorum yapın.
BIOS kritik güncellemedir güncellenmesi taktirde sistem kararlı çalışacaktır ve donanıma gelen hata düzeltmeleri ile donanım hataları düzeltilir.
Eğer cihazınızda Dual BIOS varsa elektrik kesintisini kafaya takmaya dahi gerek yok. (tabii kesin değil.)
FPS'yi falan boş verin önemli olan sistemin kararlılığıdır. Siz biliyorsanız güncelleyebilirsiniz.

BIOS kritik güncellemedir güncellenmesi taktirde sistem kararlı çalışacaktır ve donanıma gelen hata düzeltmeleri ile donanım hataları düzeltilir.
Eğer cihazınızda Dual BIOS varsa elektrik kesintisini kafaya takmaya dahi gerek yok. (tabii kesin değil.)
FPS'yi falan boş verin önemli olan sistemin kararlılığıdır. Siz biliyorsanız güncelleyebilirsiniz.
Bilmiyorum güncelini aradım ama bulamadım o yüzden böyle bir konu açtım.

Zaten bios güncellemek kötü diye birşey demedim ama iyi yanları olduğu kadarda riskli yanlarıda var

Zaten BIOS güncellemek kötü diye bir şey demedim ama iyi yanları olduğu kadar da riskli yanları da var.

Zaten belirttim eğer Dual BIOS var ise bir şey olmaz diğer BIOS'a geçilebilir. Ancak yoksa kesintiden dolayı cihaz hiç açılmayabilir ya da açılıp mavi ekran verebilir. Eğer mavi ekran verirse BIOS yeniden yazılır.

Geri
Yukarı