BIOS güncellemek FPS artırır mı?

Will Bettelheim

Hectopat
Makaleler
1
Merhabalar, bilgisayarı aldı alalı hiç BIOS güncellemedim 3.5 yıl oldu bilgisayarı alalı, ama son zamanlarda FPS sıkıntısı çekiyorum normalde almam gerekenden az FPS alıyorum ve sürekli CPU %95 civarı kullanılıyor (oyunda) ekran kartı ise %45 civarı kullanılıyor (oyunda), eğer BIOS güncellersem bu sorunlar kalkar mı?

Şimdiden teşekkürler.

Ama mesela benim sistemin aynısı olan benchmarklara bakıyorum benden 45 50 FPS daha fazla alıyor BIOS ile alakası olabilir mi?

BIOS ile alakalı değildir yüksek ihtimal sizin sistemde bir sorun olmalı 50 FPS fazla olması normal değil terman macunu yenileyin bakımlarını yapın format atın.

BIOS ile alakalı değildir yüksek ihtimal sizin sistemde bir sorun olmalı 50 FPS fazla olması normal değil terman macunu yenileyin bakımlarını yapın format atın.

Hiç termal macun değiştirmedim ama, Afterburner'dan baktığımda oyunda genelde CPU sıcaklığı 55 60 arası GPU sıcaklığı 58 64 arası oluyor o yüzden termal macun değişirme gereği duymadım, bakım derken nasıl bir bakım yani kasanın iç temizliği mi?

Geri
Yukarı