BIOS güncellemek FPS düşmesini çözer mi?

kutlusson

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, belli bir süredir oynadığım tüm oyunlarda FPS dropu yaşıyorum. Ekran kartım güncel, silip tekrar tekrar yükledim belki ondan kaynaklıdır diye ama sonuç değişmiyor. Bilgisayarı alalı bir yıl bile olmadı, ısı kaynaklı bir sorun mu onu da tam çözemedim. Oyundayken CPU 85-92 arası gidip geliyor maksimum 95 dereceleri görüyor ama bu değerler laptoplar için normal diye biliyorum. Termal macun yenilemeyi düşündüm ama fanı çıkaramadım iki vidası yalama olduğu için. Aklıma BIOS güncellemek geldi, sizce böyle bir işlem benim sorunuma çözüm olur mu?

Sistemim:
Ryzen 5 3550h.
AMD RX560X.
16 GB RAM.
256 GB SSD + 500 GB HDD.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, belli bir süredir oynadığım tüm oyunlarda FPS dropu yaşıyorum. Ekran kartım güncel, silip tekrar tekrar yükledim belki ondan kaynaklıdır diye ama sonuç değişmiyor. Bilgisayarı alalı bir yıl bile olmadı, ısı kaynaklı bir sorun mu onu da tam çözemedim. Oyundayken CPU 85-92 arası gidip geliyor maksimum 95 dereceleri görüyor ama bu değerler laptoplar için normal diye biliyorum. Termal macun yenilemeyi düşündüm ama fanı çıkaramadım iki vidası yalama olduğu için. Aklıma BIOS güncellemek geldi, sizce böyle bir işlem benim sorunuma çözüm olur mu?

Sistemim:
Ryzen 5 3550h.
AMD RX560X.
16 GB RAM.
256 GB SSD + 500 GB HDD.
Çözer diye biliyorum ve öyle hatırlıyorum.

Artı -2 Eksi

Sistemim:
Ryzen 5 3550h.
AMD RX560X.
16 GB RAM.
256 GB SSD + 500 GB HDD.
Hocam ısınma probleminin bir çok sebebi var. Kasanızdaki hava akımı iyi mi? BIOS'tan çok olduğunu düşünmüyorum ama yine de güncelleyin.

BIOS güncellemenin doğrudan performansa etkisi olduğu bilgisine sahip değilim. İşe yarayacağını da katiyen sanmıyorum. Termal macun yenilemesi yapın. Anladığım kadarıyla laptop kullanıyorsunuz ve işlemci ısındıkça frekans düşürüyor ve bu da drop yemenize sebep oluyor. Güzel bir termal macunla, macun yenileyin. (MX-4 F/P olarak öneririm.)

İyi geceler.

Geri
Yukarı