BIOS Güncellemenin Zararı Olur Mu?

ichweissesnicht

Hectopat
Yer
İzmir
Arkadaşlar BIOS'u güncelleyeceğim fakat korkuyorum. BIOS 'u güncelledikten sonra hiç açılmayan PC'ler oluyormuş. Böyle bir şey doğru mu ? Ben şimdi güncellersem BIOS'u bir sorun olur mu yani tehlikesi var mı ?
Bir de ben BIOS sürümümü bilmiyorum nasıl öğrenebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartınızın modeli nedir ? Asus anakartlar için bir video var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir sorun olmaz değil mi ? Bazı kişilerde güncelleme yaptıktan sonra PC açılmamış. Hatta staj yaptığım yere buna şahit olmuştum.

@Recep Baltaş Recep abi , Wİndows 8 kurarken 0x00005d hatası alıyorum. Buda işlemci hatası oluyor . BIOS'dan NX i aktif etmek lazımmış. Advanced bölümünden Exucute Bit Capability 'yi Enable yapmak gerekmiş. Fakat benim BİOS menümde bu bölüm yok. Bu yüzden güncellemek istiyorum . Bana yardımcı olursanız çok sevinirim , Anakart modelim MSI 661FM2-V (MS-7060)

Programda Award BIOS Türü Phoenix - AwardBIOS v6.00PG diyor . Ama anakartımın sitesinde BIOS güncelleme listesinde 1.0 ,1.1 , 1.2 yazıyor. Aıda 64 v6.00 dediği için kafam karışık hangisini indirmeliyim acaba. Anakartın sitesi : MSI Türkiye - Bilgisayar, Dizüstü, Notebook, Masaüstü, Anakart, Ekran Kartı ve dahası...

Anakart modelim : MSI 661FM2-V (MS-7060

MSI sitesinde en son güncelleme 2004 senesinde gelmiş gözüküyor. Büyük ihtimal sizde de zaten en son sürüm vardır diye tahmin ediyorum. Kullandığınız versiyona bakın da boş yere güncelleme yapmaya çalışmış olmayın. Karşılaştığınız sorun bios'tan ziyade işlemci ve diğer bileşenler olarak gözüküyor. Eğer ki çok eski bir sisteminiz varsa Windows 8'in minimum bileşen ihtiyaçlarını karşılayamıyor olabilirsiniz.

Son düzenleme:
BİOS güncellemesi yaparken elektrik kesintisi, işlemin yarıda kalması vb. gibi durumların anakart için geri dönüşü olmayan sorunlara yol açtığını anımsar gibiyim. Yanlış hatırlıyor da olabilirim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı