BIOS güncellemesi çok gerekli mi?

Kastanbolu

Kilopat
Selamün aleyküm, MSI B450 Max Tomahawk anakartıma sahibim.
Bir arkadaş güncelleme yaparken betasını yüklediği için sinyal yok hatası ile karşılaşmış ve anakartı değiştirip ASUS almış, benim sistemim 7-8 ay oldu toplayalı bu BIOS güncellemeleri dikkate değer şeyler mi bence parçaların güçlü olması yeter BIOS güncellemeri en fazla ne kadar etkileyebilir ki?
Açıkcası korkuyorum o tarz hata ile karşılaşırsam diye, çok yararı oluyor mu sisteme?

Ve aleykümselam kardeşim BIOS güncellemesi çok önemlidir ve gereklidir. Bazen yeni bir işlemci bile BIOS güncellemesi ile PC'ye tanıtılır. Evet çok iyi öğrenilmeden yapılmamalıdır.

Stabiliteyi arttırıyor, yararı var tabii. FPS olarak bakmayın.

Elektrik kesilmezse veya PC'yi kapatmazsanız bir şey olmaz.

Sistemde çok ciddi bir performans eksikliği, çok kritik bir hata veya donanımlardan birden fazlasının düzgün çalışmama gibi bir problemi yoksa zorunlu değil. Sistem stabil ise güncellemeye gerek yok. Eski B350 Tomahawk anakartımda da her güncellemeyi kurmuyordum. Bazı kritik güvenlik güncellemeleri haricinde performansa ciddi bir etkisi bulunmuyor.

BIOS güncellemelerini yapmalısın bence sistemin uyumunu artırabilir. BIOS güncellemelerini yaparken dikkat edersen hiçbir şey olmaz.

Selamün aleyküm, MSI B450 Max Tomahawk anakartıma sahibim.
Bir arkadaş güncelleme yaparken betasını yüklediği için sinyal yok hatası ile karşılaşmış ve anakartı değiştirip ASUS almış, benim sistemim 7-8 ay oldu toplayalı bu BIOS güncellemeleri dikkate değer şeyler mi bence parçaların güçlü olması yeter BIOS güncellemeri en fazla ne kadar etkileyebilir ki?
Açıkcası korkuyorum o tarz hata ile karşılaşırsam diye, çok yararı oluyor mu sisteme?
Tabii ki önemli. Yapmazsan 7/24 "RAM" hatası alırsın.
Peki ben size bir şey soracağım. AMD Ryzen 3 3100 ile B450M S2H BIOS güncellemesi gerekli mi?

@321147 Anakartınızı ilk aldığınızda üstünde Ryzen 3000 ready yazmıyor ise 2000 veya 1000 serisinden bir işlemci ile onu güncellemelisiniz veya aldığınız yere güncellettirmelisiniz.

Yoksa sistem açılmaz.

Peki ben size bir şey soracağım. AMD Ryzen 3 3100 ile B450M S2H BIOS güncellemesi gerekli mi?
Yo hiç bir hata almıyorum aldığım günden beri Ram hatası ne alaka.
Performansa cok yararı varsa yapacaktım ki gerek yok oyunlarda sıkıntı vesaire olursa düşünürüm vazgeçtim.
Bir hata olur bir şey olur pişman olurum sonra.

Yeni konular

Geri
Yukarı