BIOS güncellemesi gerekli mi?

ZOKKO

Decapat
Daha fazla  
Başlıktan da anlayacağınız üzere bir sistem topladım sistemin anakartı B450M Mortar Max işlemcisi ise Ryzen 5 3600 bu sistemi ilk çalıştırdığım zaman BIOS güncellemesi atmama gerek var mı yoksa direkt belirli BIOS ayarı yapıp Windows mu kurmalıyım?

BIOS güncellemesi sistrmin daha kararlı ve performanslı çalışması için şart eminellerde yapıyorsanız sorun olmaz. Önce Windows'u kurun.

Başlıktan da anlayacağınız üzere bir sistem topladım sistemin anakartı B450M Mortar Max işlemcisi ise Ryzen 5 3600 bu sistemi ilk çalıştırdığım zaman BIOS güncellemesi atmama gerek var mı yoksa direkt belirli BIOS ayarı yapıp Windows mu kurmalıyım?
Şimdi şayet işlemcini destekler nitelikte olmasını sağlayan güncellemeye zaten sahip ise direkt takıp kullanabilirsin. Üstünde yazabilir kutunun. Çünkü artık çoğu B450 anakartlar 3000 serisine hazır çıkıyor. Yok ise zaten Flashback gibi özelliği şayet var ise onunla güncellemen lazım. Aksi halde açılmaz.

O senin zevkine bağlı bir şey bildiğim kadarıyla ekstra bir şeyi yok.

Geri
Yukarı