BIOS güncellemesi internetten nasıl yapılir?

blackaxelot

Hectopat
Daha fazla  
Hocam durum başlıktaki gibi o flash3 kısmına girip internetten direk önemi yapabiliyor muyum? Flaştan yapmaktan korkuyorum çünkü WinRAR'la falan aktarılıyor internetten direk flash3 kısmından indirip kuruluyor mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam yanılmıyorsam sadece USB Flash Bellek ile yapılıyor diye biliyorum. Sadece söyleyim dedim. Umarım konu hakkında bilgisi gelir ve net bir cevap alırsınız.

Ez Flash kısmına girdiğinde internet simgesi varsa ona bas internetten yaparsın güncellemeyi. Her anakartta farklı yerde olabilir ismi başka olabilir o yüzden kesin şuradadır ya da buradadır diyemem.

Ben her zaman flasdan yaparım ancak flash dışında yapabilme durumu da var biliyorum. Marka kime ait ise resmi sitesinde nasıl yapılacağını anlatıyor olmalı. Tabi her anakart ile olmaz güncel anakartlarda yapılabiliyor diye biliyorum.

İnternete girip anakartınızın resmi sitesinden kendi modelinizin en güncel BIOS sürümünü indirip flash belleğe atacaksınız. Bilgisayarı yeniden başlatın. Açılırken artık işletim sisteminiz her neyse açılmadan sürekli DEL tuşuna basın. Genellikle BIOS tuşu budur ancak her anakart markası DEL tuşunu kullanmayabilir. Her neyse BIOS'a girdiniz. Oradan BIOS Update diye bir kısım olacaktır. Oraya girin ve flash belleğinizi seçin ve flash belleğinize attığınız BIOS update dosyasını açın.

Sağ tık yapıp ayıkla diyeceksin ve flas belleğe atman gereken dosyayı göreceksin. Ayıklamana rağmen yine bir klasör çıkıyorsa o klasöre girip anakart modelini yazan dosyayı flash belleğe atacaksın.
Sağ tık yapıp ayıkla diyeceksin ve flas belleğe atman gereken dosyayı göreceksin. Ayıklamana rağmen yine bir klasör çıkıyorsa o klasöre girip anakart modelini yazan dosyayı flash belleğe atacaksın.
Zaten hangi dosyayı atman gerektiğini anlarsın. Ama ayıkla demeden flasbelleğe atma.

Sağ tık yapıp ayıkla diyeceksin ve flash belleğe atman gereken dosyayı göreceksin. Ayıklamana rağmen yine bir klasör çıkıyorsa o klasöre girip anakart modelini yazan dosyayı flash belleğe atacaksın.

Zaten hangi dosyayı atman gerektiğini anlarsın. Ama ayıkla demeden flasbelleğe atma.

Hangi dosyayı atacağimi bilmiyorum hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı