Çözüldü BIOS güncellemesi sonrası bilgisayar kapanıp açılıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Walenss

Centipat
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Mühendisi
Arkadaşlar merhaba. Benim bir sorunum vardı, bilgisi olan varsa beni aydınlatsın. Ben geçenlerde BIOS Update yaptım, daha önce hiç yapmamıştım. İlk sürümden son sürüme BIOS'u güncelledim. Ben bunu yaptıktan sonra ara ara bilgisayar kendi kendine kapanıp açılmaya başladı, kendi kendine mavi ekran vs veriyor. Bazen ekran kartıyla alakalı AMD hata veriyor, bu iyice canımı sıkmaya başladı. BIOS'u eski sürümüne çevirdim, yine de düzelmedi. Format attım, hatta format sırasında da kendini kapatıp açtı bir türlü işin içinden çıkamadım, Windows 10 attım yine fayda etmedi, şimdi Windows 11 atmaya çalışıyorum bu sefer de bu bilgisayar bu özellikleri karşılamıyor diyor, bir şekilde Regedit'e girip bazı ayarları değiştirip atmaya çalışıyorum, mavi ekranda MEMORY_MANAGEMENT hatası alıyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim, tam sınav haftama geldi bilgisayarımı kullanamıyorum.

Ekran kartı: RX 5700XT.
İşlemci: Ryzen 5 3600.
PSU: 650W Bronze 80+
Anakart: MSI B450M-A Pro Max.
İşletim sistemi: Windows 11 Pro.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hocam BIOS yüklenirken bilgisayar da bir sıkıntı olmuş muydu ya da şarjı falan gitmiş miydi muhtemeln arızanın sebebi BIOS'tan kaynaklı anakarttan verim alamadığı için mavi ekran veriyor.
Hiç bir sıkıntı olmadı, başarılı bilgisini verdi sonra bilgisayara normal bir şekilde girdim. Sonrası yukarıdaki gibi

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videoda ki işlemleri uygulamayı deneyin. Olmaz ise RAM'leri tak çıkar yap taktığından emin ol.
Bilgisayarımda şuan yüklü herhangi bir işletim sistemi yok, bundan dolayı yapamıyorum

Amd anakartlarda bios update yapmayın. Ramleri kontrol et diyecem tek slot ramle dene.
Kontrol ettim, ramlerden kaynaklı bir sorun yok

Guvenli Moda girebiliyormusunuz? Girebiliyorsaniz minidump paylasin.
Giremiyorum hocam, bilgisayarda şuan hiç bir işletim sistemi yok, kurmaya müsade de etmiyor, sürekli yarıda kesiyor

Az önce aldığım firmaya(ince hesap) geri gönderdim, garantisi bitmişti ürünlerin umarım çok fiyat çıkarmazlar

Sorun çözüldü:
Bios sürümünü sitedeki ilk sürüm ile downgrade ettim, ardından 7C52v3B sürümüne Upgrade ettim. Sorun ortadan kalktı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bu videoda ki işlemleri uygulamayı deneyin. Olmaz ise RAM'leri tak çıkar yap taktığından emin ol.

Hocam BIOS yüklenirken bilgisayar da bir sıkıntı olmuş muydu ya da şarjı falan gitmiş miydi muhtemeln arızanın sebebi BIOS'tan kaynaklı anakarttan verim alamadığı için mavi ekran veriyor.

Hiç bir sıkıntı olmadı, başarılı bilgisini verdi sonra bilgisayara normal bir şekilde girdim. Sonrası yukarıdaki gibi

Bilgisayarımda şuan yüklü herhangi bir işletim sistemi yok, bundan dolayı yapamıyorum

Amd anakartlarda bios update yapmayın. Ramleri kontrol et diyecem tek slot ramle dene.
Kontrol ettim, ramlerden kaynaklı bir sorun yok

Guvenli Moda girebiliyormusunuz? Girebiliyorsaniz minidump paylasin.
Giremiyorum hocam, bilgisayarda şuan hiç bir işletim sistemi yok, kurmaya müsade de etmiyor, sürekli yarıda kesiyor

Az önce aldığım firmaya(ince hesap) geri gönderdim, garantisi bitmişti ürünlerin umarım çok fiyat çıkarmazlar

Sorun çözüldü:
Bios sürümünü sitedeki ilk sürüm ile downgrade ettim, ardından 7C52v3B sürümüne Upgrade ettim. Sorun ortadan kalktı.

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı