BIOS güncellemesi sonrası ekran kartı sürücüsü kurulunca bilgisayar açılmıyor

blby27

Yoctopat
Daha fazla  
Herkese hayırlı günler.

Ben anakartımın BIOS'unu güncelledim ve güncelleme esnasında herhangi bir sorun hata oluşmadı. Güncelleme sonrası Windows acıldığı vakit cihaz kapanıp açılmaya başladı. Bende yazılımsal bir sorun olduğunu düşünüp üzerine format attım ve tüm driverları kurdum taki ekran kartının driverini kurana kadar. Ekran kartının driverini kurduğum anda cihaz kapanıyor ve açılmıyor, siyah ekranda kalıyor. Bünün üzerine BIOS sürümünü ver. 3002'den 1804'e düşürdüm ve tekrardan kurdum driverları ve ekran kartı driverini kuarbildim, fakat cihaz yine de ara da sırada istemsizce kapanıp açılıyor ve kasıntılı çalışıyor. Bünün çözümü nedir? Her türlü yolu denedim. Ekran kartını başka bir cihazda denedik ve sorunsuz çalıştı ve BIOS güncellemeden önce cihazım sorunsuz çalışıyordu. Şimdiden teşekkürler.

Anakart: ASUS TUF Gaming B550M-Plus (Wi-Fi)
İşlemci: AMD Ryzen 5 5600X.
RAM: Corsair Vengeance RGB Pro 2x16 GB DDR4 3200MHz.
Ekran kartı: ASUS Dual RTX 3060 Ti 8 GB GDDR6.

Herkese hayırlı günler.

Ben anakartımın BIOS'unu güncelledim ve güncelleme esnasında herhangi bir sorun hata oluşmadı. Güncelleme sonrası Windows acıldığı vakit cihaz kapanıp açılmaya başladı. Bende yazılımsal bir sorun olduğunu düşünüp üzerine format attım ve tüm driverları kurdum taki ekran kartının driverini kurana kadar. Ekran kartının driverini kurduğum anda cihaz kapanıyor ve açılmıyor, siyah ekranda kalıyor. Bünün üzerine BIOS sürümünü ver. 3002'den 1804'e düşürdüm ve tekrardan kurdum driverları ve ekran kartı driverini kuarbildim, fakat cihaz yine de ara da sırada istemsizce kapanıp açılıyor ve kasıntılı çalışıyor. Bünün çözümü nedir? Her türlü yolu denedim. Ekran kartını başka bir cihazda denedik ve sorunsuz çalıştı ve BIOS güncellemeden önce cihazım sorunsuz çalışıyordu. Şimdiden teşekkürler.

Anakart: ASUS TUF Gaming B550M-Plus (Wi-Fi)
İşlemci: AMD Ryzen 5 5600X.
RAM: Corsair Vengeance RGB Pro 2x16 GB DDR4 3200MHz.
Ekran kartı: ASUS Dual RTX 3060 Ti 8 GB GDDR6.

BIOS'a girip F5 atmayı ve sonra F10 ile save alin hocam.

Başka cihazda denendiğine göre söküp takmışlardır herhalde BIOS'u tekrar güncelleyip ayarları defaulta çekip kaydedin. Ardından temiz bir Windows 10 kurulumu yapıp sürücüleri Windows Update yoluyla güncelleyin. Muhtemelen düzelecektir.

Bazıları anakartı garantiye veya teknik desteğe yollamış belki sizde yollayabilirsiniz.

Geri
Yukarı