BIOS güncellemesi sonrası işlemci çalışmıyor

HeilTurk

Hectopat
Merhaba, BIOS'u güncelledikten sonra işlemcim çalışmamaya başladı. Önce anakart arızalandı zannedip flash BIOS yaptım ama anakart CPU LED ışığının yandığını fark ettim. Hemen farklı bir işlemci bulup sistemi test ettim sistem sorunsuz çalıştı. Sizce BIOS güncellemesinde ne yaşamış olabilir bu işlemci?

MSI B450 Tomahawk Max.
Ryzen 5 3600 işlemci.

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS güncellemesi önermiyorum bu yüzden. Stabilite bozuyor.

BIOS güncellemesi önermiyorum bu yüzden. Stabilite bozuyor.

Gülen arkadaş, BIOS güncellemesi sonrası bozulan aygıtlar var. Tonlarca konu var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Artı -3 Eksi
Gülen arkadaş, bios güncellemesi sonrası bozulan aygıtlar var. Tonlarca konu var.
BIOS güncellemesi kötü olsaydı öyle bir şey firma tarafından desteklenmezdi.
BIOS güncellemesi sonrası düzgün çalışan çok aygıt var. Örnek vereyim kendi konum;

Merhaba, BIOS'u güncelledikten sonra işlemcim çalışmamaya başladı. Önce anakart arızalandı zannedip flash BIOS yaptım ama anakart CPU LED ışığının yandığını fark ettim. Hemen farklı bir işlemci bulup sistemi test ettim sistem sorunsuz çalıştı. Sizce BIOS güncellemesinde ne yaşamış olabilir bu işlemci?

MSI B450 Tomahawk Max.
Ryzen 5 3600 işlemci.
Öncelikle geçmiş olsun. Sizin işlemciyi başka sistemde test ederseniz daha sağlıklı konuşabiliriz. Sayfanıza yazarsanız sevineceğim. Sonunu, bende merakla beklemekteyim.

Öncelikle geçmiş olsun. Sizin işlemciyi başka sistemde test ederseniz daha sağlıklı konuşabiliriz. Sayfanıza yazarsanız sevineceğim. Sonunu, bende merakla beklemekteyim.
Hocam bütün parçalarımı bugün başka sistemde test ettim sadece işlemci takınca sistem açılmıyor ve ezdebug da cpu ışığı yanıyor.şu anki sistemimden işlemcimi çıkartıp başka bir işlemci taktığımda 3400 g taktım sistem normal çalıştı.

2 hafta önce aynı sorun başıma geldi. Sorun anakarttan olduğunu düşünüp garantiye yolladım ama sorunsuz diyip tekrar bana yolladılar.
Sonra işlemciyi gönderdim ve bozulmuş olduğunu öğrendim, yerine sıfırını yolladılar.

Tavsiyem garantisi varsa direk gönderin.

BIOS güncellemesi kötü olsaydı öyle bir şey firma tarafından desteklenmezdi.
BIOS güncellemesi sonrası düzgün çalışan çok aygıt var. Örnek vereyim kendi konum;

Hocam sistemde eğer bir sorun varsa BIOS önerilir. Eğer bir sorun yoksa pek önerilmez. Bazen sorunlar yaratabiliyor.

Hocam sistemde eğer bir sorun varsa BIOS önerilir. Eğer bir sorun yoksa pek önerilmez. Bazen sorunlar yaratabiliyor.
Hocam ama bazen daha stabil çalışmasını sağlayabiliyor onu anlatmak istedim arkadaşa.

2 hafta önce aynı sorun başıma geldi. Sorun anakarttan olduğunu düşünüp garantiye yolladım ama sorunsuz diyip tekrar bana yolladılar.
Sonra işlemciyi gönderdim ve bozulmuş olduğunu öğrendim, yerine sıfırını yolladılar.

Tavsiyem garantisi varsa direk gönderin.
Hocam garanti var 1 yıl oldu alalı hepsiburadanın kendisinden almıştım garanti olarak nereye göndereceğimi bilmiyorum.

Geri
Yukarı