BIOS güncellemesi sonrasında 9400F, GTX 1650 sistemde mavi ekran hatası

Umc

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle hepinize selamünaleyküm,
Yaklaşık 15 gün önce MSI H310M Pro-VDH Plus anakartıma BIOS güncellemesi yapmıştım ve akşamına oyun oynarken mavi ekran hatası aldım bilgisayarım kapandı, açılırken de kısa devre yapmış gibi ışıklar gidip gelemeye başladı bende bu konu ile araştırma yapıp RAM'leri silgi yardımı ile silip taktım ve PC açıldı sonrasında mavi ekran neden olur diye araştırma yapmak için web de araştıma yaparken tekrar aynı hatayı aldım kapandı açıldı ve sürekli olmaya başladı. Bende sonrasında format attım yine aynı sorun devam etti. İşlemci macunu yenilemiştim acaba taşırdım mı falan diye tereddüt ettim ama hiçbir sıkıntı yoktu sonrasında PC siyah ekranda kaldı, sorunun ne olduğunu çözmek için PC'yi Vatan Bilgisayar'a götürdüm ve anakart pinlerinden 5-6 tane eğik olduğu için siyah ekranda kaldığını söyledi eli ile düzelttikten sonra PC normale dönmüş gibiydi eve geldim ve test etmek için oyuna girdim ve oyunda aşırı fazla bir performans düşüşü yaşıyorum. Pinler düzeltildiğinden beridir mavi ekran hatası almıyorum fakat bu şekilde ciddi bir performans kaybı yaşıyorum. Ve RAM'lerim PC boşta iken %40-45 arası çalışıyor(Kingston HyperX Fury 2666MHz 8 GB) sebebi nedir bilen var mı? RAM'lerim mi bozuk yoksa anakart tarafında mı bir sıkıntı var? Yardımcı olursanız çok sevininirim şimdiden teşekkür ediyorum.

Sistem özellikleri:
-Intel i5 9400F.
-MSI H310M Pro-VDH Plus.
-MSI GTX 1650 4 GB.
-Kingston HyperX Fury 2666MHz 8 GB.
-Kingston HyperX Fury 480 GB SSD.
-Rampage 600W 80+Bronze

Geri
Yukarı