BIOS güncellemesi Windows 10 kurulumundan önce mi sonra mı yapılmalı?

xbea

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Ben cihazıma temiz kurulum yapmak istiyorum, buraya kadar bir sorun yok. Ancak aynı zamanda beklemede olan bir BIOS güncellemem var. Sizce önce temiz kurulum mu, yoksa boos kurulumu mu? BIOS güncelleyince yeni sürümde sürücüler eski sürümdeki sürücülerden farklı olur mu? @Enes3078 hocam siz bu konularda bilgilisiniz, sizin fikriniz nedir?

Cihaz: ASUS ROG STRIX G512LV-HN267 modeli.

Sistem özellikleri:
  • Intel Core i7 10870h işlemci.
  • NVIDIA RTX 2060 115W ekran kartı.
  • Intel 660p 1 TB SSD depolama.
  • 2 X 16 GB 3200MHz CL20 DDR4 RAM.

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS'u güncelleyin ve sonrasında Windows'u kurun. Bu sayede Windows'ta tamamen BIOS ayarlarınıza göre kurulacaktır. Denilmiş fakat etiket yemişim diye ben de belirtmek istedim :)

BIOS'u güncelleyin ve sonrasında Windows'u kurun. Bu sayede Windows'ta tamamen BIOS ayarlarınıza göre kurulacaktır. Denilmiş fakat etiket yemişim diye ben de belirtmek istedim :)
Hocam bu arada SSD hız testi yaparken arkada açık olan Discord Steam vs. gibi uygulamalar çok az da olsa hız düşmesi yapar mı?

Bence önce BIOS güncellenip gerekli ayarları yaptıktan sonra temiz kurulum yapmak daha iyi.

Aslında öyle aklıma gelen sağlam bi sebep yok ama bu yöntem daha mantıklı.

Önce BIOS'u güncelleyip sonra Windows kurulumuna devam edin. Sistem daha stabil çalışır.

Hocalarım hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim 😇 . Bende bu şekilde düşündüm ancak yine de sormak istedim açıkçası. Bu aklımda bulunacak bir bilgi oldu. Bu arada ilk @Eray T hocam yazmış ancak @Enes3078 hocam biraz daha iyi açıklamış gibi o yüzden onu seçiyorum 😁. Teşekkür ederim tekrardan hepinize.

Geri
Yukarı