Çözüldü BIOS güncellemesi yaparken ekran gitti ve bilgisayarı kapattım

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Gıbıj

Picopat
Daha fazla  
Yukarıda yazdığım gibi yaptım hala görüntü gelmiyor ve kapatmış olmam. Sanırım çok sıkıntılı bir durummuş yardım ederseniz çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
BIOS pilini söktüm 30 saniye falan bekledim taktım fakat olmadı

BIOS pilini sök, bilgisayarın elektrik bağlantısını kes yani fişten çıkar bir 5dk bekle.
Ben bir ara BIOS'taki ayarları bozmuştum BIOS pilini çıkarıp 1dk bekledim güç kablosunu çıkartıp ama 1dk içinde bile sıfırlanmamıştı BIOS.

Yani gücü kes, BIOS pilini çıkar, 5dk bekle öyle dene bir de.
Birkaç yerde yedek BIOS çipi üzerinden ana biyosa bir kablo ile bir şekilde yazdırma yaptıklarını görmüştüm belki işinize yarayabilir.

Fotoğraf videodaki gibi yapmayı deneyin belki olur.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2023-10-08-22-53-15-568_com.google.android.youtube.jpg
    Screenshot_2023-10-08-22-53-15-568_com.google.android.youtube.jpg
    502,3 KB · Görüntüleme: 16
Birkaç yerde yedek BIOS çipi üzerinden ana biyosa bir kablo ile bir şekilde yazdırma yaptıklarını görmüştüm belki işinize yarayabilir.

Fotoğraf videodaki gibi yapmayı deneyin belki olur.

BIOS'un tam çöktüğünden de emin değiliz aslında. Yazma işlemi bitince hata olarak bazen yeniden başlatma yapacağı zaman aniden güç keser ve kapatır. Bu durum benim başıma da geldi ve BIOS pilini sökerek çözdüm.

BIOS'un tam çöktüğünden de emin değiliz aslında. Yazma işlemi bitince hata olarak bazen yeniden başlatma yapacağı zaman aniden güç keser ve kapatır. Bu durum benim başıma da geldi ve BIOS pilini sökerek çözdüm.
Bios pilini söktüm 30 saniye falan bekledim taktım fakat olmadı

BIOS pilini söktüm 30 saniye falan bekledim taktım fakat olmadı

BIOS pilini sök, bilgisayarın elektrik bağlantısını kes yani fişten çıkar bir 5dk bekle.
Ben bir ara BIOS'taki ayarları bozmuştum BIOS pilini çıkarıp 1dk bekledim güç kablosunu çıkartıp ama 1dk içinde bile sıfırlanmamıştı BIOS.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Tamamdır bı deniyeyim

Oldu çok teşekkür ederim sağolasın herkes tamire götür diyordu cidden çok sağol

Yeni konular

Geri
Yukarı