BIOS güncellemesi yapılmalı mı?

• Konuyu başlatan XoX
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 13
  • Görüntüleme 921

XoX

Picopat
Daha fazla  
Yakın zamanda BIOS güncellemesi yapmayı düşünüyorum. Bir zararı olur mu yapılmalı mı bir faydası olur mu veya zararı?

"O kadar bir manası yok yani video lar da yapılmalı falan diyorlardı da o yüzden yapmam gerekir sandım teşekkürler ilgin için iyi akşamlar"
Nasıl işletim sisteminde sürücü yazılımları var, BIOS dosyasının içinde de anakart aygıt yazılımları var. Ayrıca işlemci mikro kodları da güncellenmiş olabiliyor. Ben mod BIOS kullanıyordum ama orijinal BIOS'umu yükledim tekrar daha eski aygıt yazılımları olduğu halde çünkü sistemim daha yavaş açılıp kapanıyordu. En güncel sürüm en iyi performansı vermiyor her zaman. BIOS'unu güncelleyebilirsin, sana kalmış. Test etmeden konuşmak boş gibi.

Yapılması gereken sistemler;
1. yeni aldığınız bir sistem düşünelim ve o sisteme yapılması çok iyi ve mantıklı olur.
2. bir sisteminiz var ve patır kütür çalışıyor ve bir anda sıkıntı çıkarmaya başladı ve bu BIOS vb. neden sorunlarından dolayı olduğunu öğrendiniz ve bu sıkıntıları gidermek için güncelleme çıktı diyelim bu durumda gerekir.

Gerekmeyecek durum;
Sisteminiz çalışıyor ve hiçbir problem yok, güncelleyip uğraşmaya değmez.
Ama genellikle güncel olmasının iyi olduğunu söylerler size kalmış bir şey.
Eğer düşündüğünüz şu ise öyle bir şey yok oyunlarda daha fazla FPS alacağım falan filen ıvır zıvır. Öyle bir şey yok.

Yapılması gereken sistemler;
1. yeni aldığınız bir sistem düşünelim ve o sisteme yapılması çok iyi ve mantıklı olur.
2. bir sisteminiz var ve patır kütür çalışıyor ve bir anda sıkıntı çıkarmaya başladı ve bu BIOS vb. neden sorunlarından dolayı olduğunu öğrendiniz ve bu sıkıntıları gidermek için güncelleme çıktı diyelim bu durumda gerekir.

Gerekmeyecek durum;
Sisteminiz çalışıyor ve hiçbir problem yok, güncelleyip uğraşmaya değmez.
Ama genellikle güncel olmasının iyi olduğunu söylerler size kalmış bir şey.
Eğer düşündüğünüz şu ise öyle bir şey yok oyunlarda daha fazla FPS alacağım falan filen ıvır zıvır. Öyle bir şey yok.
Teşekkür ederim gerçekten Aklımdaki tüm sorular kalktı İyi geceler sağlıklı günler dilerim.
Nasıl işletim sisteminde sürücü yazılımları var, BIOS dosyasının içinde de anakart aygıt yazılımları var. Ayrıca işlemci mikro kodları da güncellenmiş olabiliyor. Ben mod BIOS kullanıyordum ama orijinal BIOS'umu yükledim tekrar daha eski aygıt yazılımları olduğu halde çünkü sistemim daha yavaş açılıp kapanıyordu. En güncel sürüm en iyi performansı vermiyor her zaman. BIOS'unu güncelleyebilirsin, sana kalmış. Test etmeden konuşmak boş gibi.
Teşekkür ederim iyi geceler sağlıklı günler dilerim.

Yeni konular

Geri
Yukarı