BIOS güncellemesi yapınca görüntü gitti

ahmet252525

Yoctopat
Daha fazla  
RAM
Apache Black Panther 8x2 16gb dd4 3200mhz
SSD veya HDD modeli
Xioxia 480gb ssd
Ekran kartı
RX 6500XT
Anakart
B560M-A PRO
İşlemci
İ5 11400F
RAM'ler Apache Black panter 8x2 16 GB DDR4 3200MHz CL16.
Anakart B560M-A Pro.
Ekran kartirx 6500 XT.

İşlemci i5 11400F.
Sistemi 1 ay önce almistim oyunlarda FPS yüksek olmasina rağmen sürekli FPS düşmesi yiyordum ayrıyeten AMD software uygulamasi sık sık kendi kendine kapanıyordu internetten araştırma yaptim anakart BIOS güncellemesi yap dediler benim benim anakartin BIOS'u 2021 yilina aitti orijinal siteden 2022/01/12 tarihli BIOS güncellemesini indirdim güncellemeyi yaptım yaptıktan sonra PC açıldı normal bir şekilde ondan sonra RAM'lerin hizini ayarlamak için yeniden başlattım RAM'leri ayarladim yeniden başlattım ondan sonra görüntü gelmemeye başladı RAM'lerin yerini degistirdim BIOS pilini 10dk cikarttim taktim hala sorun duzelmedi yardim eder misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle geçmiş olsun. RAM'leri tekrar eski slotlarına takınız. Büyük bir ihtimalle BIOS ayarlarını yanlış bir şekilde yapılandırmış olabilirsiniz ya da BİOS yazılımınızı yanlış bir şekilde yüklemiş olabilirsiniz. Bu da cihazınızın BIOS çipine yazılımsal anlamda zarar vermiş olabilir.

Ya da ikinci bir ihtimal RAM'lerden birisi veya hepsi bozulmuş olabilir bunu anlamak için RAM'leri tek tek deneyiniz sağlıklı bir şekilde çalışıp çalışmadığını kontrol ediniz.

Eğer imkanınız varsa BIOS yazılımını bir önceki sürüme tekrar yükleyiniz. Bu da fayda sağlamazsa En yakın Güvenilir bir Teknik Servise Cihazınızı gösteriniz.
Umarım faydalı olmuştur.

Geri
Yukarı