BIOS güncellemesi yapmamak

Hsyn1111

Hectopat
Başlıkta da okuduğunuz gibi PC'yi alalı yaklaşık 1 sene oluyor. Ve henüz hiç BIOS güncellemesi yapmadım. Sorun olur mu? Veya kendim yapabileceğim bir şey mi?
Hata yaparsam sıkıntı olabilecek bir durum diye duymuştum. Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.

Ben kendim BIOS atmayı denemiştim ve anakartım kitlenmişti..
BIOS atmanıza gerek yok ama isterseniz verin bilgisayarcı yapsın.

Eğer sistemden memnunsan BIOS güncellemesi yapmana gerek yok. Kendin yapabilirsin ama yaparken elektrik vs. giderse sıkıntı olur. Anakart sitesinden yeni BIOS ne sunuyor ona bak beğendiğin bir şeyse güncelle.

BİOS güncelleme konusu iyice baydı. Bence buna bir kesin çözüm bulmak lazım.

Anakart üreticileri belirli aralıklarla BİOS güncellemesi yayınlar
BİOS güncellemesi bazı anakartlarda bir düğme ile halledilebilecek kadar basittir
Bazı ankartlarda ise BİOS güncellemesini/yazılımını indirip bir flaşa atıp BİOS arayüzüne girip BİOS güncelle deyip güncellemekle gerçekleşir.
BİOS güncellemesi yapsanızda yapmasınızda bilgisayarını çalışmaya devamn eder ama eğer yani donanımlar eklemişseniz ve bu donanımların performanslı çalışması için BİOS güncellemesi gerekiyorsa BİOSu güncellemeniz elzemdir. YOK bilgisayarınızda ilk günde takılı olan donanımlar hala varsa değişiklik yapmamışsanız, BİOSu güncelleseniz de olur güncellemeseniz de

Yok elektrik kesilirse yok fırtına koparsa yok deprem olursa artık ne olur onu bilemem:)

Geri
Yukarı