BIOS güncellemesinden sonra görüntü gelmiyor

ygtuzn

Hectopat
RAM
HI LEVEL 8GB 3000MHZ
SSD veya HDD modeli
120 GB
Ekran kartı
MSI R7 240 2GB 128 BIT
Anakart
a320m s2h
İşlemci
x4 950
Bilgisayarımda birkaç mavi ekran hatası vardı forumdan BIOS güncellemesini tavsiye etmiş çoğu kişi, bende güncelledim F55b olması lazım artık görüntü gelmiyor hiçbir şekilde. Sitede kırmızı yazılı nota güncelledikten sonra baktım destek verilmeyen işlemciler arasındaymış işlemcim. Ne yapabilirim anakartın kutusu var ama garantisi bitti %99 @Recep Baltaş

Son düzenleyen: Moderatör:
F53 sürümünden sonra x4 950 işlemci desteklenmiyor maalesef. Sebebi BIOS imajlarının artık eeprom boyutunu aşması ve eski işlemcilerin mikrokodlarının yeni işlemcilere destek amacıyla silinmesi. Yapabileceğin iki seçenek var. Athlon 200GE üstü yani herhangi bir Ryzen 3 5 7 9 bir işlemci bulup BIOS sürümünü F53'e düşüreceksin. Veya teknik servise gidip F53 sürümünü flashlatacaksın. Garantisi hala olabilir ithalatçının sitesinden garanti sorgulaması yapabilirsin. Garanti dahilinde istediğin sürümü flashlatabilirsin.

Sana tavsiyem elindeki işlemciyi satıp 2. el veya sıfır bir işlemci al. Hem bunlarla uğraşmamış olursun.

Ryzen 3 3100 taktım yine görüntü gelmedi. @Neurevt

@Neurevt laptop almak için bilgisayarımı satıcaktım işte mavi ekran hatası için açtım PC'yi o yüzden daha üst bir işlemci almam da pek olası değil.
Ryzen 3 3100 hala elinizdeyse onu takın ve sistemi açın bir süre bekleyin. Klavyenizin caps lock tuşuna ışık geliyor mu gelmiyor mu bunu kontrol edin.

@Recep Baltaş sizde bir bakabilir misiniz?

Sorunu çözdüm, aynı sorunu yaşayabilecek arkadaşlar için anlatıyorum. Bu durumda yapabileceğiniz iki şey var, ya servise göndereceksiniz eski BIOS'u flashlayacaklar ya da benim yaptığım gibi destekleyen bir işlemci bulup takacaksınız. Benim şansıma evde R3 3100 vardı onu taktım başka PC'den alıp. Eski BIOS'u kurdum ve açtımi iyi sosyaller.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Recep Baltaş sizde bir bakabilir misiniz?

Sorunu çözdüm, aynı sorunu yaşayabilecek arkadaşlar için anlatıyorum. Bu durumda yapabileceğiniz iki şey var, ya servise göndereceksiniz eski BIOS'u flashlayacaklar ya da benim yaptığım gibi destekleyen bir işlemci bulup takacaksınız. Benim şansıma evde R3 3100 vardı onu taktım başka PC'den alıp. Eski BIOS'u kurdum ve açtımi iyi sosyaller.
Ryzen 3 3100 ile görüntü alamadığınızı söylemiştiniz. Ne yaptınız da aldınız? Başına gelecek arkadaşlara yardımcı olmuş olursunuz.

@Neurevt aslında tam bilmiyorum bir RAM değişikliğine gittim sonrasında eski RAM'i taktım yine aynıydı sorun çıkmadı ondan olduğu sanmıyorum ilk R3 3100'ü taktığımda çok beklememiştim bu sefer biraz bekledim ondan sonra geldi büyük ihtimal ilkinde biraz beklemem gerekiyordu.

Geri
Yukarı