BIOS güncellenmeli mi?

HP laptoplarda BIOS ayarları menüsüne girmek için ekran boşken F10 tuşuna basın.

Boştayken derken masaüstü mü?

Laptopsa zaten BIOS güncelleyebilirsiniz. Elektrik gittiğinde bataryaya geçecektir.

Teşekkürler. 3 yıldır hiç BIOS güncellemesi yapmıyorum sıkıntı olur mu?

Evet mutlaka güncelleme yapılmalıdır.

Teşekkürler.

Teşekkürler.

Türkiye'nin elektriğine güvenmediğim için hiçbir zaman tavsiye etmiyorum. Ve yapmıyorum.

Batarya takılı ve zaten jeneratör var.

Güncellenmelidir. Fakat bilmiyorsan hiç dokunma. Garantisi yoksa elinde kalabilir.

Neden?

Güncellemeyi biliyorsanız yapın. Yanlış yaparsanız teknik servise götürmek zorunda kalırsınız.

Aga inşallah bilgisayarını hardware Virus'ler işgal etmemiştir. O BIOS'u bir güncelle, garantisi bitmemişse ya da BIOS güncellerken oluşan problemleri kolayca halledebileceğin modern bir anakartsa tabii.

Hardware virüsler nedir?

Güncellemeyi biliyorsanız yapın. Yanlış yaparsanız teknik servise götürmek zorunda kalırsınız.

BIOS güncellenirken yapılan yanlışlar nelerdir?
Ayrıca Windows 10 1909 kullanıyorum yani güncel olan 2004'ü kullanmıyorum sorun olur mu?

Bataryası ölü bir laptop değilse, elektrik kesilince bataryaya geçer zaten BIOS güncellemesi sırasında. Sorun yok, yapabilirsin.

Ayrıca Windows 10 1909 kullanıyorum yani güncel olan 2004'ü kullanmıyorum sorun olur mu?
Bunun BIOS ile alakası yok, ancak 2004 kullansan iyi olur. Hatta 2009 var, onu kullan.

Bataryası ölü bir laptop değilse, elektrik kesilince bataryaya geçer zaten BIOS güncellemesi sırasında. Sorun yok, yapabilirsin.

Bunun BIOS ile alakası yok, ancak 2004 kullansan iyi olur. Hatta 2009 var, onu kullan.

2009 ne ara çıktı ya :D.Bana daha Windows Update'ten 2009 glemedi.
Windows 10 sürüm 2004 bende ses kalitesinde kayba sebep oluyor.

Şarjı 1 saat civarı gidiyor.

Hardware virüsler nedir?

BIOS güncellenirken yapılan yanlışlar nelerdir?
BIOS update'i yaparken en çok dikkat edilmesi gereken şeylerden birisi kesintisiz güç kaynağı ve BIOS update'i yapacak yazılımın hatasız olmasıdır. Hardware virüsleri ise çok nadir olup, format gibi yöntemlerle temizlenemeyecek olan virüsler. Ben orada ufak bir şaka yapmıştım aslında çok takılmaması gerek.

Geri
Yukarı