BIOS güncellenmiş midir?

akv31

Decapat
A320M için işlemci önerisi konu açmıştım ve anakartıma uygun daha yüksek bir işlemci aradığımı söylemiştim ve R5 3600 önerisini aldım, hem buradakilerden hem arkadaşlarımdan. Fakat BIOS'u güncellemem gerektiği söylendi. MSI Türkiye sayfasından aşağıya SS'ini koyduğum şeyi indirip anlatımlardaki gibi kurulumu başlattım ve 2. SS'teki gibi kurulurken içeri gidip geldim bir 5-10 dakikalığına ve son SS'teki gibi siyah ekranda yazılar vardı. Şimdi BIOS'um güncellendi mi ve işlemci geldiğinde direkt takıp kullanabilecek miyim? Siparişini de verdim bu arada işlemcinin.

1627998216065.png

1627998082143.png

1627998058317.png

Windows açıldığında "Windows +R" tuşlarına bas. Gelen çalıştır ekranına " msinfo32 " yazıp Enter'a bas. Gelen ekrandan BIOS sürümünü öğrenebilirsin. Aynı şekilde BIOS ekranına girdiğinizde karşınıza gelen ilk ekranda BIOS sürümünüzün yazılı olduğu bir bölüm görüceksinizdir.

1627998706873.png Snapshot15.png(Marka ve modele göre bu ekran değişebilir ama yinede ekranın bir köşesinde BIOS sürümünüz yazar.)

1627999444992.png

böyle yazıyor isaretlediginiz yerde hocam. güncellenmiş mi? güncellendi ya da güncellenmedi ben bu r5 3600 ü taktıgımda kullanabilecek miyim?

Tarihe göre baktığımızda evet fark var. Sürüm yazan yeride göremedim. Tarih farkı benim notebookda BIOS güncellesiğimde se olmuştu. En doğru bilgiyi BIOS üzerindeki BIOS Versiyonundan anlarız. BIOS’a giriş yaptığında ilk çıkan ekranda BIOS versiyon yazan kısımı bul. Eğer orada 7B07v3GV yazıyorsa günceldir.

Tarihe göre baktığımızda evet fark var. Sürüm yazan yeride göremedim. Tarih farkı benim notebookda BIOS güncellesiğimde se olmuştu. En doğru bilgiyi BIOS üzerindeki BIOS Versiyonundan anlarız. BIOS’a giriş yaptığında ilk çıkan ekranda BIOS versiyon yazan kısımı bul. Eğer orada 7B07v3GV yazıyorsa günceldir.
1628007295107.png

olmamış galiba hocam :/ şimdi bu haliyle desteklemiyor mu işlemciyi anakart

Geri
Yukarı