BIOS güncelleştirilmezse ne olur?

"PHANTOM"

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
BIOS en son 2020'de güncellenmiş. 2 yıl olmuş. 2 yıldır güncel BIOS sürümünü kullanmıyorum daha yeni öğrendim. Güncelleştirirsem ne gibi yararları olur? Güncelleştirmezsem ne gibi sorunları olur?

Not: bazen AMD Hata Raporu aracı hatası vs. alıyorum güncelleştirirsem sorun düzelir mi?

Stabilite artışı olur sistemde, bir de sürüme göre bir performans artışı olabilir. Yeni destekler falan geliyorsa (işlemci desteği gibi) onlardan mahrum kalma durumun olabilir.

Not: Bazen AMD hata raporu aracı hatası vs. alıyorum güncelleştirirsem sorun düzelir mi?

Bu apayrı bir teknik destek konusu, düzelebilir bir ihtimal ancak WattMan hatası ise daha farklı çözümlere gitmek gerekebilir. Örneğin mV artışı gibi.

@Yener K. @Mithat Berhan hocalarım daha iyi açıklayabilir.

Bunun gibi şeyler olabilir.
A320 chipsetli bir anakart kullanıyorsan mesela 5. nesil desteğini kullanabilirsin.
Anakartım B450M-A PRO MAX.
Bu apayrı bir teknik destek konusu, düzelebilir bir ihtimal ancak WattMan hatası ise daha farklı çözümlere gitmek gerekebilir. Örneğin mV artışı gibi.
WattMan hatası almıyorum. Sadece oyun oynarken falan AMD Hata Raporu çıkıyor her zaman değil ama. Windows İnsider sürümünü kullanıyorum ondan kaynaklı olabilirmi?

WattMan hatası almıyorum. Sadece oyun oynarken falan AMD hata raporu çıkıyor her zaman değil ama. Windows Insider sürümünü kullanıyorum ondan kaynaklı olabilir mi?

AMD sürücüsü yanıt vermeyi kesti olarak çıkıyorsa zaten WattMan, eskiden ilk dediğim şekilde çıkıyordu. Yeni adı WattMan oldu.

AMD sürücüsü yanıt vermeyi kesti olarak çıkıyorsa zaten WattMan, eskiden ilk dediğim şekilde çıkıyordu. Yeni adı WattMan oldu.
IMG_20220208_213116 (1).jpg
IMG_20220208_213127 (1).jpgBu iki hata çıkıyor hocam sadece.

Geri
Yukarı