BIOS HDD görmüyor

alonealways32

Hectopat
ASUS A320M-F anakarta 1.5TB harddisk bağlayacağım SATA ile ve PSU'dan gelen kablo ise bağlantıyı sorunsuz yapıyorum. Bilgisayar açılırken direkt BIOS'a atıyor BIOS'a ise tüm SATA portları boş görünüyor. Format için USB taktım format atmaya kalktım yine harddisk görünmüyor, farklı SATA girişleri denedim sorun devam ediyor. Az önce Gigabyte A320M-H anakartta denedim harddiski okuyor diskte sorun yok. Ne yapmam gerek?

Dosya Ekleri

• IMG_20210311_193323.jpg
    IMG_20210311_193323.jpg
    75,1 KB · Görüntüleme: 348
Son düzenleyen: Moderatör:
Evet aynı güç kaynağını kullandım bu sistemde de harddisk çalışıyor sesi gürültüsü standart ama biosta sistemde gözükmedi, diğer kasaya takıp içerisine Windows kurdum buraya taktım yine olmadı.

İki türlü enable ve disable ile denedim sonuç aynı boot menüde hdd yok sadece taktığım formatlık usb çıkıyor onu da çıkarınca hiç bir şey yok. Şimdi diğer kasadaki harddiski taktım aynı yere sorunsuz okuyor. Bilgisayar açıldıktan sonra bahsettiğim harddiski taktım yine cevapsız kaldı görmedi. Diğer kasada yine bu harddisk ile bilgisayarı açıp diğerini takınca görüyordu bunda görmüyor.

Yüzde yüz sağlık ve performans sorunsuz, bu harddiskte Bilgisayar açıkken bahsettiğim harddiski görüyor diğer pc ama bunda görmüyor. Disk yönetimi ve biosta dahi çıkmıyor ancak diğer bilgisayarda çıkıyor.

İki türlü enable ve disable ile denedim sonuç aynı Boot menüde HDD yok sadece taktığım formatlık USB çıkıyor onu da çıkarınca hiçbir şey yok. Şimdi diğer kasadaki harddiski taktım aynı yere sorunsuz okuyor. Bilgisayar açıldıktan sonra bahsettiğim harddiski taktım yine cevapsız kaldı görmedi. Diğer kasada yine bu harddisk ile bilgisayarı açıp diğerini takınca görüyordu bunda görmüyor.

Bir cevap bulamazsanız garantiye yollayın. HDD'nin hatası gibi görünüyor ama emin olamadım. Diğer PC'ye 2. HDD olarak takıp format atar mısınız lütfen. Denemediyseniz bir de öyle deneyin.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı