BIOS hızlı açılması için yapılabilecek ayarlar

OPERATÖR GOD

Hectopat
Makaleler
6
Arkadaşlar Technopat bir tane, yine PC toplama ve ilk kurulum videosu var. Ve o videoda BIOS'un hızlı açılması için birkaç ayar yapıyorlar.
Benim sistemim;
-Ryzen 3100.
-Galax GTX 1650 Super.
-Sanddisk SSD Plus 240GB.
-Seagate ST1000DM010.
-8*2 300MHz 1.35voltage RAM.
-Aerocool VX Plus 400Watt PSU.
Acaba bu sistem için BIOS'da, hızlı açılması için kapatılcak boş ayarlar ne ve nasıl yapılır?
Yetkili video.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Gereksiz SATA kabloları kapama.
@Recep Baltaş

5:27'de "açılışı hızlandırmak için bazı şeyleri devre dışı bırakmak" dediği kısımdan mı bahsediyorsunuz?

O da dahil tüm, BIOS açılış hızlandırma yerlerinde evet.
Benim BIOS daha farklı olduğu için belki daha farklı ayarlarda, olabileceği için konu açtım zaten.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle hala BIOS'un açılışını hızlandırma şeklinde ısrar ettiğiniz için size hayatta başarılar deyip kara listeye ekliyorum. Laftan anlamayan insanlarla uğraşmanın bir anlamı olmadığını öğretti bu forum bana.

Yine de bilginiz için şunu da ekleyeyim. Bu mesaj konudaki 12. mesaj ve konuda işe yarar tek bir mesaj yok. Sizin attığınız 5 mesaj bunların büyük çoğunluğunu oluşturuyor.
Yapabileceğiniz şeylerin çoğu anakart kaynaklı BIOS ayarları ve siz daha onu bile paylaşmıyorsunuz.
Paylaşsanız bile direkt o anakartın BIOS'unun tüm ayarlarını görmek çok zor. Ayarları okuyup kendinizin yapması en mantıklı şey. BIOS'larda zaten ayarların ne işe yaradıkları yazıyor.
Son olarak Fast Boot ve Secure Boot'un Windows açılışını hızlandırdığını tecrübe ettiğimi belirteyim.
Daha büyük yazamıyorum. Elimde olsa Burj Khalifa kadar büyük yazardım. Anca öyle anlayacak gibi duruyorsunuz.

Geri
Yukarı