BIOS ayarlarında TPM ayarı yok

Selam,

Ben bu konuları bilen birisi değilim ama muhtemelen sizden anakart modelinizi isteyenler olacak. Edit yapmanız gerekebilir gönderinizi :)

Bildiğim kadarıyla TPM desteklemeli anakart.
Ama technopat instagram hikayesinde gördüm sanırım TPM desteklemesine gerek kalmayacak anakartların geri adım atmışlardı. O hikayesine de bir bakabilirsiniz technopat instagramından.

Beyler ben BIOS'a giriyorum az everki Windows 11 uyumlu ama TPM nasıl açarım diye BIOS'a girdim hem TPM hem Advanced BIOS ne de çoğu ayarlar eksik. Ben ne yapacağımı bilmiyorum bir yardım.

Advanced BIOS her bilgisayarda maalesef bulunmuyor.
Sistem özelliklerinizi ve ana kartınızın modelini belirtmeniz çok iyi olur.

BIOS güncelleyin. Olmazsa soğuk su için.

INTEL ise PTT yani "Platform Trust Technology" ayarını açıyorsunuz.
AMD ise AMD fTPM yani "AMD Firmware TPM" ayarını açıyorsunuz.
Secure Boot ayarını da açıyorsunuz.
Beyler ben BIOS'a giriyorum az everki Windows 11 uyumlu ama TPM nasıl açarım diye BIOS'a girdim hem TPM hem Advanced BIOS ne de çoğu ayarlar eksik. Ben ne yapacağımı bilmiyorum bir yardım.
Bu ayarlar yoksa üzülmeyin ki bende de sadece TPM yok, Windows 11'i kurup kullanırsınız.

Benim tahminim güncellemeye rağmen yine de yoksa bence desteklemiyor ama desteklemiyorsa dost sorun yok Rufus adında bir tane program var onunla bu sorunu çözebilirsin Windows 11 yükleyebilirsin

Benim tahminim güncellemeye rağmen yine de yoksa bence desteklemiyor ama desteklemiyorsa dost sorun yok Rufus adında bir tane program var onunla bu sorunu çözebilirsin Windows 11 yükleyebilirsin
teşekkür ederim, 11 yükledim, aygıt yöneticisinde tpm sorunsuz görünüyor, ayarlardan da baktım tpm çalışmaya hazır gibi bir şey yazıyor ama bios'ta gözükmedi sorunum oydu, pek de bilgim yok bu konuda bişeyleri yanlış yapıyorum heralde sağol yine de

Geri
Yukarı