BIOS menüsünde geçmiş kullanıcı isimleri gözüküyor

Ariete

Decapat
Arkadaşlar merhaba, ben ikinci el bir laptop almıştım ve yaklaşık uzun bir süredir de kullanıyorum (1-2 sene) bu süre zarfında yakın zamanlarda Android emulatörü güçlendirmek için BIOS'a girmem gerekti.
BIOS'a girdikten sonra nasıl olduğunu bilmediğim bir şekilde bir menü içerisinde şu anki kullandığım hesap ismi dahil olmak üzere iki farklı hesap ismi daha gözüküyordu. Onlara girmek istediğim taktirde de bir şifre istiyordu. Şunu da belirteyim, normal bir BIOS'dan epey farklı resmini de ekleyeceğim.
Bu konuda gözüken o diğer iki hesabı nasıl kaldırabilirim, ve ayrıca bu kullandığım süre zarfında temiz kurulum yapmış olsam da bir şekilde erişip yaptığım şeyleri incelemiş olabilir mi? Bunları merak ettim doğrusu. Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

1638565631731.png

Eğer sağ üstteki şey modelse net görükmüyor kanka yazar mısın?
Var admine girebiliyor musun?
Giremiyorsan model söyle de internetten bakacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer sağ üstteki şey modelse net görükmüyor kanka yazar mısın?
Var admine girebiliyor musun?
Giremiyorsan model söyle de internetten bakacağım.
Şöyle, o ikisi dışında bir de benim şu an halihazırda kullandığım kullanıcı adım gözüküyor hepsine girmeye çalıştığımda şifre istiyor. Şu an ki kullandığım oturumun kullanıcı adına girmeye çalışıyorum, herhangi bir şifre olmamasına rağmen yine de şifre istiyor. Çok tuhaf...

1-bilgisayarı kapat
2-windows v tuşlarına basılı tut
3- power tuşuna bas diğerlerine basılı tutarken
4- 3 sn fln bekle ekranda clear cmos yazarsa ya da ses çıkarırsa bırak sonra rebot yazısınada kaşılık gelen tuşa bas hp nin sitesinde enter görüküyor sonra bios sıfırlanmış oluyor
alttaki reset cmos bölümü

1-bilgisayarı kapat
2-windows v tuşlarına basılı tut
3- power tuşuna bas diğerlerine basılı tutarken
4- 3 sn fln bekle ekranda clear cmos yazarsa ya da ses çıkarırsa bırak sonra rebot yazısınada kaşılık gelen tuşa bas hp nin sitesinde enter görüküyor sonra bios sıfırlanmış oluyor
alttaki reset cmos bölümü
Peki bunu yapmamın sisteme herhangi bir zararı olur mu, dosyalarım, internet geçmişim vb. gibi durumlar zarar görür mü?

Geri
Yukarı