BIOS menüsünde yön tuşları ile hareket edilmiyor

sukuna69

Femtopat
Daha fazla  
Kolay gelsin arkadaşlar, BIOS menülerinde işlem yapamıyorum, bilgisayar sıfır, flashla format atmaya çalışıyordum, BIOS menüler yön tuşlarıyla hareket sağlayamıyorum sadece sağa sola gidiyor, aşağı yukarı inmiyor. BIOS'a şifre koymuştum ondan mı bilmiyorum, nasıl düzeltebilirim? BIOS pilini çıkaramam bilgisayar sıfır garanti dışı kalır. Fonksiyon tuşları çalışmıyor sadece F10 aktif.
Konuyla alakalı video.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet hocam tamamen sizin dediğiniz gibi ,şifreyi kendim koydum biosa erişirken şifreyi yazıyorum giriyorum ama şifreyi girmeme rağmen gri de kalıyorlar
İnternetten yaptığım araştırmalara göre BIOS pilini çıkarmak garantiyi bozmuyormuş.
Bence şansınızı deneyin, zaten kim sizin pili çıkarıp taktığınızı anlayabilir ki? Bir de BIOS'a hiçbir zaman şifre koymayın. Kullanıcı şifresi ile admin şifresini aynı koydu diye boot edemeyen var.

İnternetten yaptığım araştırmalara göre BIOS pilini çıkarmak garantiyi bozmuyormuş.
Bence şansınızı deneyin, zaten kim sizin pili çıkarıp taktığınızı anlayabilir ki? Bir de BIOS'a hiçbir zaman şifre koymayın. Kullanıcı şifresi ile admin şifresini aynı koydu diye boot edemeyen var.

Hocam dediğiniz gibi bilgisayarı açtım ,biosun bağlı olduğu soketi çıkardım 5 dk bekledim geri taktım ama hala bios gri görünüyor, şu soketten

Konu hala aktif yardımcı olabilecek arkadaşlar

Dosya Ekleri

• images (4).jpeg
    images (4).jpeg
    5,6 KB · Görüntüleme: 6
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı