BIOS menüsündeki harfler okunmuyor

MayoRs

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5600 - Asus Prime B550M-K 4600MHz - Asus Tuf RX6800 - XPG Spectrix D41 TUF 2x8 GB DDR4 3200 Mhz CL16 - WD SN570 500GB Blue GEN3X4 M.2 SSD 3500MB Okuma / 2300MB Yazma - Asus TUF-GAMING-650B 650 W Power Supply - Asus TUF GT301
Kardeşimin bilgisayarı eski bir bilgisayar bayağıdır kullanıyorduk 2 gün önce ekran gitmiş ve kapatıp geri açmış açtığında ekran taşmış yamulmuştu ve bayağı bir şey kötüleşmişti. PC açılırken ekranda garip şeyler oluyordu, çoğu yer okunmuyordu. Sonra format attım ama nedense sorun çözülmedi. Sadece PC açık iken ekran taşması yamulması vs. düzeldi ama BIOS menüsü vb. yerler hala aynı bir virüsden mi kaynaklı yoksa bir ayardan mı? Yardımcı olursanız sevinirim, oyunlarda vs, çok aşırı derecede düşmüş ve çok fazla ping varmış.

20221224_130851.jpg

Kardeşimin bilgisayarı eski bir bilgisayar bayağıdır kullanıyorduk 2 gün önce ekran gitmiş ve kapatıp geri açmış açtığında ekran taşmış yamulmuştu ve bayağı bir şey kötüleşmişti. PC açılırken ekranda garip şeyler oluyordu, çoğu yer okunmuyordu. Sonra format attım ama nedense sorun çözülmedi. Sadece PC açık iken ekran taşması yamulması vs. düzeldi ama BIOS menüsü vb. yerler hala aynı bir virüsden mi kaynaklı yoksa bir ayardan mı? Yardımcı olursanız sevinirim, oyunlarda vs, çok aşırı derecede düşmüş ve çok fazla ping varmış.

Eki Görüntüle 1611706
Bence GPU bozuldu.

Eki Görüntüle 1611706
Bİlgisayarı fişten çıkartıp bios pilini çıkartıp güç tuşuna basılı tutun bir süre. 10 dakika sonra pili tekrar takıp açın acaba ne olacak.

Bence GPU bozuldu.

GPU'da bir sıkıntı yok olsaydı bilgisayarda açılmazdı GPU ile oyunlara falan giriyor. Ekran da düzeldi formattan sonra ama oyunlarda ping ve FPS düşüsü var. Eski bilgisayar zaten.

Son düzenleyen: Moderatör:
GPU da bir sıkıntı yok olsaydı bilgisayarda açılmazdı GPU ile oyunlara falan giriyor ekran da düzeldi formattan sonra ama oyunlarda ping ve FPS düşüsü var eski bilgisayar zaten.

BIOS'u güncelleyin veya yeniden flashlayın internette BIOS'un zaten menüsü olur oradan yardim alın.

BIOS'u güncelleyin veya yeniden flashlayın internette BIOS'un zaten menüsü olur oradan yardim alın.

Okuyamadan nasıl güncelleyeyim + eski sistem 15 yılı var

Bİlgisayarı fişten çıkartıp bios pilini çıkartıp güç tuşuna basılı tutun bir süre. 10 dakika sonra pili tekrar takıp açın acaba ne olacak.
denedim olmadı

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı