Çözüldü BIOS modunu UEFI'ye alınca Windows açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

sattrestafir

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba Windows 11'i kurmak için uğraşıyordum ve 2 sorun çıktı bir tanesi TPM (hallettim) ikincisi de ön yükleme,
BIOS menüsünden ön yüklemeyi açmak için CSM moddan UEFI'ye alıyorum ve ön yüklemeyi açıyorum her şey çok güzel ama ayarları kaydedip çıktığım zaman Windows açılmıyor sürekli BIOS menüsü açılıyor, tekrar CSM Modun'a alırsam Windows açılıyor.

Bilgisayar özelliklerim fotoğrafta verdim.

Dosya Ekleri

• pc.png
    pc.png
    36,6 KB · Görüntüleme: 343
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Arkadaşlar siz konuları okumadan mı cevap yazıyorsunuz? Konu sahibi arkadaş zaten bilmiyor da okumadan etmeden sistem desyeklemiyor demeniz cidden üzücü.

• Bakın orada kabak gibi BIOS Modu: Eski yazıyor. Legacy kurulum yapmışsınız.
  • Legacy kurulu sistem UEFI modunda boot etmez. Burada bir hata yok, her şey olması gerektiği gibi.
  • Windows 11 USB'nizi UEFI hazırladığınızda sistem USB'den sorunsuz boot eder.
Buyurun rehber:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Arkadaşlar siz konuları okumadan mı cevap yazıyorsunuz? Konu sahibi arkadaş zaten bilmiyor da okumadan etmeden sistem desyeklemiyor demeniz cidden üzücü.

• Bakın orada kabak gibi BIOS Modu: Eski yazıyor. Legacy kurulum yapmışsınız.
  • Legacy kurulu sistem UEFI modunda boot etmez. Burada bir hata yok, her şey olması gerektiği gibi.
  • Windows 11 USB'nizi UEFI hazırladığınızda sistem USB'den sorunsuz boot eder.
Buyurun rehber:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Çözüm

Geri
Yukarı