Çözüldü BIOS modunu UEFI'ye döndürme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Daha fazla  
Merhaba, PC ilk kurulum yaptığımda BIOS görüntüm bu(kırmızı) fotoğraftaki gibiydi daha sonra format attım ve kurulum yaptıktan sonra BIOS görünümü değişti.
PC sistem bilgilerinden baktığımda BIOS'un eski yazdığını gördüm. Ben bunu tekrar eski haline(kırmızı görünümlü) nasıl getirebilirim? Teşekkürler.

1608470823314.png

1608470870459.png

Çözüm
Kontrol ettim eğer son sürümü indirdiyseniz sürümünüz beta bende MSI anakart kullanmaktayım ve yaklaşık 7 aydır ana sürüm yayınlamadılar biraz sabır etmekte fayda var büyük ihtimal önümüzdeki yıl yayınlarlar yeni sürümü ama isterseniz eski sürüme güncelleyip görüntüyü eskiye çevirebilirsiniz sürümün eski gözükmesinin sebebide sürümün beta olması.
Kontrol ettim eğer son sürümü indirdiyseniz sürümünüz beta bende MSI anakart kullanmaktayım ve yaklaşık 7 aydır ana sürüm yayınlamadılar biraz sabır etmekte fayda var büyük ihtimal önümüzdeki yıl yayınlarlar yeni sürümü ama isterseniz eski sürüme güncelleyip görüntüyü eskiye çevirebilirsiniz sürümün eski gözükmesinin sebebide sürümün beta olması.

Çözüm
Hocam güncellediğiniz sürüm beta mı?

Muhtemelen Beta'dır. Çünkü A320 için genelde hep beta yayınlanıyor.

Hocam eski sürüme dönünce bir zarara uğramam değil mi? Windows vs. çökmesin.

Muhtemelen beta'dır. Çünkü A320 için genelde hep beta yayınlanıyor.

Aynen öyle hocam sizinki yüksek model bir kart benimkine belki güncelleme bile gelmez ama sizinkine kesin gelecektir.
Muhtemelen beta'dır. Çünkü A320 için genelde hep beta yayınlanıyor.

Hocam eski sürüme dönünce bir zarara uğramam değil mi? Windows vs çökmesin.

Herhangi bir sıkıntı olmaz hocam merak etmeyin ama MSI bir güncelleme yayınladıysa kesinlikle birşeyleri değiştirmiştir.

Hocam herhangi bir sorun yok, halen UEFI. MSI'ın sıkça diğer anakartlarında da kullandığı yöntem bu. BIOS'u cafcaflıdan minimal hale düşürüp yeni işlemci desteği için lazım olan mikrokodlara yer açılıyor.

BIOS'u eski sürüme de güncellemenize gerek yok, halen iş görecek seviyede temiz bir arayüze sahip.

Hocam herhangi bir sorun yok, halen UEFI. MSI'ın sıkça diğer anakartlarında da kullandığı yöntem bu. BIOS'u cafcaflıdan minimal hale düşürüp yeni işlemci desteği için lazım olan mikrokodlara yer açılıyor.

BIOS'u eski sürüme de güncellemenize gerek yok, halen iş görecek seviyede temiz bir arayüze sahip.

Eskisinde daha kolaydı o yüzden istiyordum. Özellikle fan kontrolleri çok kolaydı bunda yanlış bir şey yapacağım diye korkuyorum.
Eski bir sürüme dönünce bir sorun olur mu?

Arkadaşlar hepinize teşekkür ederim. Eski bir BIOS yukleyerek ıstedıgım görüntüye ulaştım.

Dosya Ekleri

• 20201220_172622.jpg
    20201220_172622.jpg
    243,9 KB · Görüntüleme: 22
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı