BIOS Mouse ile Kontrol Etmek

Ahmet Kirdim

Kilopat
Yer
Konya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Technopat Youtube videolarında gördüğüm kadarıyla hemen hemen bütün BIOS'lar mouse ile kontrol edilebilen ve tasarım açısından güzel bir arayüze sahip. Benim kullandığım BIOS ise gri, beyaz ve mavi renkten oluşuyor.

BIOS'u mouse ile kontrol edebilmek için ayar mı yapmak gerekiyor? Yoksa anakartlara özel tasarlanmış donanımsal bir özellik midir?

Son düzenleyen: Moderatör:
UEFI arayüzüne ait bir BIOS'unun olmasi lazim onu kullanmak icin.
Mesela bende de (MSI GT72s-6QE) UEFI var ama UEFI arayüzü olmadigi icin fare ile kullanamiyorum.
Bence o kadar önemli bir özellik degil senede 2 defa falan giriyorum zaten BIOS'a :)

UEFI arayüzüne ait bir BIOS'unun olmasi lazim onu kullanmak icin.
Mesela bende de (MSI GT72s-6QE) UEFI var ama UEFI arayüzü olmadigi icin fare ile kullanamiyorum.
Bence o kadar önemli bir özellik degil senede 2 defa falan giriyorum zaten BIOS'a :)
Ben de nadir giriyorum BIOS'a tavsiyeler üzerine UEFI sistem kurmuştum. Sizin dediğiniz gibi mouse ile kontrol edemiyorum. Mouse ile kontrol edilen arayüzlerde fan hızı, ram hızı, işlemci hızı vs. açık bir şekilde gözüküyor, bu yüzden hoşuma gitmişti. Madem donanımla alakalı yapacak bir şey yok. Paylaşmış olduğunuz bilgiler için teşekkür ederim [emoji4]

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı