BIOS nasıl güncellenir?

Nickha

Kilopat
Daha fazla  
Ekran kartımı falan her şeyi güncelledim, BIOS'u da güncellemek istiyorum fakat daha önce hiçbir tecrübem yok. Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Sistem:
1050 Ti 4 GB.
i3 10100F.
8 GB RAM 2666 MHz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Hocam tam attım linkleri arkadaşta atmış. Atılan videolardan yapabilirsiniz. Bir adet 8 gb flash bellek alın, örnek olarak Asus bir anakarta sahip iseniz asusun sitesine girip anakartınızı yazdıktan sonra bios bölümünden en son sürümü indirip usbnize atın. Daha sonra biosa girmek için f2 veya del tuşuna art arda basınız. Advanced mode daha sonra uefi bios update menüsünü açıp usbnizi seçiyorsunuz ve bekliyorsunuz.

Hocam tam attım linkleri arkadaşta atmış. Atılan videolardan yapabilirsiniz. Bir adet 8 gb flash bellek alın, örnek olarak Asus bir anakarta sahip iseniz asusun sitesine girip anakartınızı yazdıktan sonra bios bölümünden en son sürümü indirip usbnize atın. Daha sonra biosa girmek için f2 veya del tuşuna art arda basınız. Advanced mode daha sonra uefi bios update menüsünü açıp usbnizi seçiyorsunuz ve bekliyorsunuz.
@Metin Eren Türkmen

Anakart Prime H410M-K.

@Nickha,
Bu mesajdaki adımları uygulayın:
EZ Flash ile guncelleme yapabilirsiniz.
Anakartin sitesinden indirmis oldugunuz CAP dosyasini flash belleginize atin, sonra bu adimlari uygulayin.
BIOS'a gir, F7 tusu ile Advanced moda giris yap. Tool menusunden EZ Flash 3'u sec. USB ile diyerek devam et.

15e11232-0356-4722-aa01-4e45f33fba6e.png
Bu da BIOS dosyanız:

Geri
Yukarı