BIOS olmadan format atmak

Daha fazla  
Arkadaşlar elimdeki Notebook'ta BIOS açılmıyor ve Boot ekranına vs. giremiyorum. Elimde format USB'si var, BIOS'a girmeden masaüstünden komutlarla, yardımcı programlarla vs. format atabilir miyim?

Düzenleme: HDD boyutu düşük olduğu için hard diskten yer açamıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
USB ile format atmaya çalışıyorsun ama taktığında bile HDD'den başlatıyor ise harddisk i çıkar USB'yi tak Windows kurulum ekranı gelince HDD'yi yine tak devamı sende. Yani eğer BIOS harddisk bulamaz ise diğer cihazlardan başlatmaya çalışıcağı için.

USB ile format atmaya çalışıyorsun ama taktığında bile HDD'den başlatıyor ise harddisk i çıkar USB'yi tak Windows kurulum ekranı gelince HDD'yi yine tak devamı sende. Yani eğer BIOS harddisk bulamaz ise diğer cihazlardan başlatmaya çalışıcağı için.

HDD hasar alabilir sistem çalışır iken HDD olmadan USB ile başlatırsanız öyle devam eder.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bir bak istersen yararlı olabilir.
Burada diskten yer ayırıyor ben ayıramıyorum. Teşekkürler
Valla notebooktan çıkarmak biraz uğraştıracak ama bir deneyeyim teşekkürler.
Neden açılmadığını bul önce , belki tuşun yeri farklıdır.
Önyükleyici kısmında gnu grub önyükleyicisi açılıyor ne alakaysa. Hayatımda ubuntu indirmedim.

Shift tuşuna basılı tutarak bilgisayarı yeniden başlat. Yeniden açılıp ekran gelene kadar bırakma. Sonra bir ekran gelecek oradan Sıfırla'yı seç. (İstersen dosyalar silinmeden sıfırlama da var.)

Geri
Yukarı