BIOS Panel Görünümü Sorunu

MuratKinq

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Sosyal Medya Uzmanı
Sıfır aldığım Casper bir PC'de BIOS paneli aynı bu şekilde bu neden böyle? Bunu düzeltmek mümkün müdür? Freedos işletim sistemi ile gelmişti, Win10 kurulması için özellikle Casper servisine götürdüm ve BIOS panelindeki sorunu sordum. Bana HDD boş olduğu için böyledir dediler. Win10 kuruldu ve yaklaşık 1 aydır sorunsuz kullanıyorum. Şans eseri BIOS paneline girdim hala böyle ve panelde hiçbir işlem yapamıyorum.

4aX4DY.png

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM ve ekran kartı bağlantılarını kontrol edin. BIOS anakartın sitesinde eski sizin yüklediğiniz farklı ve daha güncel. Casper yüklediyse sorun yok ancak siz yüklediyseniz anakart sitesinde olanı kurun.
Ekran kartı onboard, ram ise sistemde problemsiz gözüküyor, kasanın içini açamam etiket var garanti kapsamından çıkar diye ellemiyorum ama bu şekilde de biosta hiçbir işlem yapılmıyor.
Sanırım bu sorundan anlasa anlasa @Recep Baltaş anlar, Recep hocam bir fikriniz var mı ? Yardımcı olur musunuz ?

Anlasa anlasa bizde anlarız. RAM problemsiz gözüktüğünü nereden anlıyorsunuz? Memtest yaptınız mı? Sağlam ve doğru şekilde yerleştirildiğini görebiliyor musun?
BIOS güncellemesini hala söylemediniz kimin yaptığını. Verilen siteden güncel olanı yükleyin kendiniz farklı yerden farklı sürüm yüklediyseniz.

Anlasa anlasa bizde anlarız. RAM problemsiz gözüktüğünü nereden anlıyorsunuz? Memtest yaptınız mı? Sağlam ve doğru şekilde yerleştirildiğini görebiliyor musun?
BIOS güncellemesini hala söylemediniz kimin yaptığını. Verilen siteden güncel olanı yükleyin kendiniz farklı yerden farklı sürüm yüklediyseniz.

Sevgili kardeşim bios sürümü bendeki daha güncel pc sıfır diyorum tabi ki fabrika güncellemiş, o mevcut sitedekinden daha güncel benimki, memtest yaptınız mı diyorsun ne bios nede boot bölümünü kullanamıyorum diyorum nasıl memtest yapayım ? sistemde ramler gözüküyor ve pc kasmıyor.Az önce başka bir yöntemle denedim ramlerde herhangi bir sorun yok.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı