BIOS pili bitmiş sistemin açılıp kapanması sisteme zarar verir mi?

KnoXroLinG

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. Bilgisayarın tarih ve saati yanlış göstermeye başladı, fişten çekince saat değişiyor. BIOS pilinin bittiği anladım yarın BIOS pili alacağım ama şimdi bilgisayarı fişe takıyorum, güç düğmesine basıyorum, çalışıyor ışıklar geliyor 2 saniye sonra ışıklar kapanıyor, bilgisayar kapanıyor. Aradan 3 saniye geçince tekrar açılıyor sonra daha kapanmıyor. Bu sorunun BIOS pili ile ilgisi var mıdır veya BIOS ile?

BIOS pili sadece bilgisayarda enerji yokken BIOS'taki hafızayı korur.
Sorun BIOS pilinden ziyade direkt BIOS ya da RAM/Ekran kartının zarar gördüğü yönünde kanaatim.
BIOS pili olmadan bilgisayarı 10 sene dahi kullanabilirsin. Sadece ayarları koruyamazsın.

Merhaba. Bilgisayarın tarih ve saati yanlış göstermeye başladı, fişten çekince saat değişiyor. BIOS pilinin bittiği anladım yarın BIOS pili alacağım ama şimdi bilgisayarı fişe takıyorum, güç düğmesine basıyorum, çalışıyor ışıklar geliyor 2 saniye sonra ışıklar kapanıyor, bilgisayar kapanıyor. Aradan 3 saniye geçince tekrar açılıyor sonra daha kapanmıyor. Bu sorunun BIOS pili ile ilgisi var mıdır veya BIOS ile?

BIOS pili takılı olmasa da PC açılması lazım en iyisi mi sen pil al tak öyle kullan sorun yaratırsa buraya tekrar yazarsın.

Geri
Yukarı