Çözüldü BIOS pili çıkarıp taktım ekrana görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Nevzatgozcu

Femtopat
Bugün sisteme format atıcaktım çok yavaş oluyordu. Ben de format halindeyken bilgisayarı kapattım, bunun sorun olduğunu zannediyorum sonra BIOS pilini çıkartıp taktım elektrik bağlantısı yokken fakat ekrana hiç görüntü gelmiyor. Siyah ekranda kalıyor.
Not: BIOS pilini çıkartırken başka bir donanıma dokunmadım veya temasta bulunmadım.

Çözüm
Harici ve Onboard Ekran kartları var ise;
Monitör kablosunu Onboard ekrana takıp harici ekran kartını biostan tekrar devreye sokmanız gerek
Format attıysan haliyle tüm her şey silinmiştir, BIOS pilini çıkarıp 3-5 dakika bekle ardından USB'yi tekrar tak görüntü gelmezse tekrar yaz ama BIOS pilini çıkarırken bekle biraz.

Harici ve Onboard Ekran kartları var ise;
Monitör kablosunu Onboard ekrana takıp harici ekran kartını BIOS'tan tekrar devreye sokmanız gerek

Hocam Onboard Ekran kartı ne demek tam bir bilgim yok. İkinci olarak Anakartın BIOS bölümü gelmiyor monitör siyah ekran olarak duruyor sadece.
Format attıysan haliyle tüm her şey silinmiştir, BIOS pilini çıkarıp 3-5 dakika bekle ardından USB'yi tekrar tak görüntü gelmezse tekrar yaz ama BIOS pilini çıkarırken bekle biraz.
Hocam format işlemi yavaş gerçekleşiyordu ve hata veriyordu bende bios da sorun vardır diye bios pilini çıkartıp denedim sonrasında Bilgisayar çalışıyor fakat siyah ekran olarak duruyor

Yeni konular

Geri
Yukarı