BIOS Pili Çıkartıldıktan Sonra Windows HDD'de Başlıyor

Gheky

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhabalar, almış olduğum bir hatadan dolayı BIOS'u güncellemeye karar verdim. Ancak klavyem Windows başlatıldıktan sonra devreye girdiği için mecburen BIOS pilini çıkartarak BIOS'u güncellemiş bulundum. Ancak BIOS'u güncelledikten sonra Windows SSD yerine HDD'de başlatıldı. Bunun sebebinin eskiden SSD'ye sahip olmadığım için HDD'ye kurmuş olduğum,Windows olduğunu düşünüyorum. Format atmadan, direkt olarak Windows'u eskiden olduğu gibi SSD'de başlatmamızın bir yolu var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
PC açılırken BIOS'a gir, Boot options'dan SSD'i seç. İyi günler.

Bu tavsiyenin geçerliliği konusunda bazı sorunlar var. Şöyle ki, modern sistemlerde UEFI kurulum diye bir olay var. Kişi eğer SSD'ye UEFI kurulum yaptıysa ve BIOS sıfırlama sonrası sistem Legacy moda geçtiyse bu tavsiyeniz işe yaramaz.

Bu durumda yapılması gereken, eğer Windows UEFI olarak kuruldu ise BIOS'ta UEFI modunun devrede olduğundan emin olmak, değilse devreye sokmak olmalı.

Sonrasında Windows Boot Manager girdisi ilk sıraya alınmalı zira UEFI kurulumlarda genelde disk adı yazmamakta.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı