BIOS Pili Değiştirdikten Sonra BIOS Erişim Sorunu

Ahmet54

Kilopat
Yer
Sakarya
Merhaba arkadaşlar;
Bugün BIOS pilim bittiği için Duracell dl 2032 pil taktım. Fakat bilgisayarı açtığımda anakart logosu gözüküyor DEL ve F2 tuşlarına basın yazıyor fakat hiç tepki vermiyor ve güç tuşu ışığı yanıp sönüyor. BIOS pilini değiştirmeden önce FW STATUS RECOVERY ERROR yazıyordu. Bilgisayar elektrik kapalı iken PC yeniden başlıyordu. Yardımlarını bekliyorum. @Recep Baltaş
Sistem özellikleri: ASUS CM6340 Desktop PC ASUS GTX 1050Ti 8GB RAM

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS pilinizi çıkarıp bilgisayarın elektriğini kapatın. BIOS pilinin yuvasında bulunan 2 ayrı çentiğe BIOS pilinizi değdirerek kasanın güç açma tuşuna 10-15 kere basıp tekrar kontrol edin.

Dediğinizi tam olarak anlayamadım.
Kusura bakmayın anlatamamışım. Baştan sıra sıra anlatayım:
  • Öncelikle güç kaynağına giden kabloyu sökün.
  • Kasanın yan kapağını açın
  • Anakartın üzerinde bulunan BIOS pilini yuvasından çıkarın
  • Kasanın güç düğmesine 10-15 kere arka arkaya basın
  • BIOS pilini tekrar takın
  • Güç kaynağının kablosunu takıp çalıştırın
Eğer olmazsa,
  • BIOS pilini yuvasından çıkarın
  • BIOS pilini yuvaya dik bir şekilde tutun
  • Dik şekilde tutarken yuvanın içinde ve kenarında bulunan iki demir çentiğe BIOS pilinizi dik bir şekilde bastırın
  • Bastırırken bir yandan da güç düğmesine yine 10-15 kere basın
  • Pili yerine takın, güç kablosunu takıp tekrar çalıştırın
İki seçenek de olmazsa en yukarıdaki adımları tekrar uygulayın ama bu sefer BIOS pilinizi takmadan sistemi çalıştırmayı deneyin. Kolay gelsin umarım anlaşılır olmuştur.
Dipçe: Bu işlemleri yaptıktan sonra ekrana normalden daha fazla zaman verin, olmuyor deyip acele etmeyin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı