BIOS pili değiştirilmesine rağmen rağmen tarih değişiyor

Skorpi

Kilopat
Linkteki ürünü aldım değiştirdim, bundan 3 ay önce fakat hala tarih değişiyor ve internete girmiyor. Neden olabilir sizce tarih değişi mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam statik elektrik aldınız mı? Bilgisayarda statik elektrik biriktiyse saat sürekli değişiyor olabilir pili görmüyor olabilir. Statik elektrik boşaltmayı deneyin sonra tekrar pili düzgün takmayı deneyin.

Pili yanlış takmış olabilirsin.

Yanlış takmadım 2014'ten beridir takip ediyorum Technopat'ı bir şeyler öğrenmiş olmam lazım değil mi hani hocam :)

Yeni aldığın pilde bitik olabilir mi? Mesela.

2022 üretimli.

Hocam statik elektrik aldınız mı? Bilgisayarda statik elektrik biriktiyse saat sürekli değişiyor olabilir pili görmüyor olabilir. Statik elektrik boşaltmayı deneyin sonra tekrar pili düzgün takmayı deneyin.

Bilmiyorum hocam alıp almadığımı fakat sıfır pildede böyle yapıyor sistem anlamadım sorun neden kaynaklı @Recep Baltaş hocam sizlerin bir fikri var mı bu konuda?

Yanlış takmadım 2014'ten beridir takip ediyorum Technopat'ı bir şeyler öğrenmiş olmam lazım değil mi hani hocam :)

2022 üretimli.

Bilmiyorum hocam alıp almadığımı fakat sıfır pildede böyle yapıyor sistem anlamadım sorun neden kaynaklı @Recep Baltaş hocam sizlerin bir fikri var mı bu konuda?

Hocam bilgisayarı kapatın tamamen, tüm bağlantılarını çıkarın ve anakarttan pili çıkarın. Güç düğmesine 1 dakika basılı tutun. Sonra tekrar pili takın bilgisayara bağlantıları tekrar bağlayın. Elinizde multimetre varsa volt ve amper değerlerini kontrol edin pilin.

Hocam bilgisayarı kapatın tamamen, tüm bağlantılarını çıkarın ve anakarttan pili çıkarın. Güç düğmesine 1 dakika basılı tutun. Sonra tekrar pili takın bilgisayara bağlantıları tekrar bağlayın. Elinizde multimetre varsa Volt ve amper değerlerini kontrol edin pilin.

Dediğiniz alet yok maalesef.

Geri
Yukarı