BIOS pili neden şarjlı yapılmıyor?

Anakartın ne, sistemin kaç yıllık? BIOS pili basit bir pil, kimyasal temellere dayanıyor. Fazla fazla kullanıldıkça, fazla fazla eskiyecektir.

Sürekli açıksa bilgisayar, BIOS pili kendini boşaltamaz ve zaman geçtikçe ömrü düşer.
Benim değil , bir tanıdığım söyledi bana. Başlık da ondan alıntı zaten.

O piller zaten şarj oluyor anakart tarafından.
Yanlış bilgi veriyorsunuz.Bios pilleri 2032 pil kullanılır ama bunların hepsi şarj edilebilir değildir şarj edilebilenleride anakart şarj etmez.Anakart üzerindeki ömrü yaklaşık 5 yıldır çünkü çektigi akım çok düşüktür.( 5 uA)

Yanlış bilgi veriyorsunuz.Bios pilleri 2032 pil kullanılır ama bunların hepsi şarj edilebilir değildir şarj edilebilenleride anakart şarj etmez.Anakart üzerindeki ömrü yaklaşık 5 yıldır çünkü çektigi akım çok düşüktür.( 5 uA)
Hocam piko mu mikro mu meraktan soruyorum? Belki mikro işareti yok diye u kullanmışsınızdır.

İlginç? Benim HP Pavilion G6 dizüstüm de 10. senesine girdi ama hala pili çalışıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı