BIOS pili nerede?

Daha fazla  
Bu lanet laptopta BIOS pili yok. En son edemedim anakartı söktüm altına baktım yok yok yok. BIOS'ta yanlış bir ayar yaptim PC açılmıyor, pili söküp takacağım gece gece cinnet geçirdim. Nerede bu pil ya. Acaba laptoplarda farklımi oluyor diye internetten baktım. Yok hepsinde aynı yuvarlak pil.
20220314_214454.jpg

Bu lanet laptopta BIOS pili yok. En son edemedim anakartı söktüm altına baktım yok yok yok. BIOS'ta yanlış bir ayar yaptim PC açılmıyor, pili söküp takacağım gece gece cinnet geçirdim. Nerede bu pil ya. Acaba laptoplarda farklımi oluyor diye internetten baktım. Yok hepsinde aynı yuvarlak pil.Eki Görüntüle 1332228
Benim laptopumda da yok. Bataryayı çıkarıp 24 saat beklerseniz bios sıfırlanacaktır. Kullanma kılavuzunda öyle yazıyordu. (en azından benim laptopumda) Hem biosa tekrar girin ve ayarı değiştirin. Biostaki hiçbir ayar biosun tekrar açılmasını engellemez.

Anakartın üst tarafında oluyor.

Eki Görüntüle 1332242

Sağ alttaki yuvarlak şey BIOS pili.
Bios pilinin ne olduğunu bende biliyorum ama bende yok :)
Benim laptopumda da yok. Bataryayı çıkarıp 24 saat beklerseniz bios sıfırlanacaktır. Kullanma kılavuzunda öyle yazıyordu. (en azından benim laptopumda) Hem biosa tekrar girin ve ayarı değiştirin. Biostaki hiçbir ayar biosun tekrar açılmasını engellemez.
Deneyeceğim. Sanirım benimkide seninki gibi.
Marka model nedir?
İLıfe zed air plus

Gömülü BIOS.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Gömülü BIOS.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Nasıl sıfırlayacağım peki. Videodan pek birşey anlamadım

Geri
Yukarı