BIOS pili oyunların kapanmasına sebep olur mu?

Pixel1

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, yakın zamanda BIOS pilim bitti ve değiştirdim ama değiştirdikten sonra oyunlara çoğu zaman girilemeyip kapanmaya başladı. Taktığım marka Duracell 2032 pilin kodu da aynı yani acaba oyunların kapanmasının nedeni BIOS pili gücü mü?
Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Pil bana buna neden olur gibi gelmiyor bios ayarlarını ve sistem tarihini saklamak için kullanır , çıkartıp deneyebilirsiniz , pili takarken diğer parçaları oynatmış olablirsiniz , rami ekran kartını bi sök tak yapın. Ekran kartının hariçi güç bağlantısınıda sök tak yapın.

Hayır BIOS pili değil ama ne olduğunu anlamak zor.
4-5 gündür sebebini bulamadım hocam ekran kartı hatası veriyor oyundan attığında.

Pil bana buna neden olur gibi gelmiyor bios ayarlarını ve sistem tarihini saklamak için kullanır , çıkartıp deneyebilirsiniz , pili takarken diğer parçaları oynatmış olablirsiniz , rami ekran kartını bi sök tak yapın.
Oyundan attığı zaman ekran kartı sürücü hatası veriyor fm24 te. CS2 de de dosya hatası veriyor vs.

Hatada ne diyor?
fm de ekran kartı hatsı nedeniyla kapandı sürücü güncel olmayabilir hatası, cs2 de x dosyası bulunamadı diyor (2 kere silip yükledim hala aynı hata). Ama yakın zamanda gamefix üzerinden oyun aldım bana içinde oyunun bulunduğu steam hesabı verdiler ondan sonra böyle oldu. Ondan olacağını sanmıyorum ama ihtimal olabilir mi?

4-5 gündür sebebini bulamadım hocam ekran kartı hatası veriyor oyundan attığında.

Oyundan attığı zaman ekran kartı sürücü hatası veriyor fm24 te. CS2 de de dosya hatası veriyor vs.
Verdiği hatayı aratın nette bios pili ile başladın nerelere geldi konu :) ben genelde elime böyle pc gelince direk formatlıyorum daha az uğraş istiyor dene çözemessen sıfırdan kur pc yi.

FM de ekran kartı hatsı nedeniyla kapandı sürücü güncel olmayabilir hatası, CS2 de X dosyası bulunamadı diyor (2 kere silip yükledim hala aynı hata). Ama yakın zamanda gamefix üzerinden oyun aldım bana içinde oyunun bulunduğu Steam hesabı verdiler ondan sonra böyle oldu. Ondan olacağını sanmıyorum ama ihtimal olabilir mi?

Oyunların dosyaları eksik olabilir. Ama başka oyunlarda da hata ile karşılaşıyorsanız sürücüler ile alakalı bir durum olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı